Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alváshiány oka? Valamint...

Alváshiány oka? Valamint következménye? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már elég rég óta (talán tavalyi tanév második felétől) rendszeresen nem tudtam időben elaludni, ezt úgy kell érteni hogy 12 után. Viszont év végétől egészen mostanáig ez egészen eldurvult. Minden este (vagyis hajnalban) 3-4-kor alszok el de van mikor egész este nem alszok, tehát reggelig fent virrasztok (mint ma este). Nem azért mert internetfüggő vagyok vagy ilyenek nem kell erre gondolni csak hánykolódok, vagy leülök az asztalhoz. Elismerem van amikor internetezek unalmamban, de nem e miatt van. És ez eléggé kínos de félelmeim is vannak éjszaka. A legkisebb zajtól megriadok, mindig attól tartok hogy valami figyel, ha esetleg kipattan a szénsavas üdítő üvege szívbajt kapok.. Az pedig nem tudom hogy az alváshiány miatt van e de pár napja elkezdtem szédelegni napközben, nem láttam rendesen és meg kellett támasztanom magam vagy el is estem volna. Korábban nem voltak ilyenek. Mi történhet ha ez így marad, és mit csináljak hogy el tudjak aludni?

(Bocsi a hosszadalmas leírás miatt és köszönök minden segítséget)

Ja 16/l most leszek 10. osztályos gimis.



2016. aug. 1. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj este keményen, vagy menj el szakemberhez. Esetleg keress rá az "alváshiány okai" alváshiány tünetei-re. Lelki okoktól kezdve bármi lehet.


Nem iszol pl. energiaitalt? Mert a túlzott koffeintől is simán lehet.

2016. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szoktam sportolni, és a kutyámmal is rendszeresen járok sétálni de mostanában egyre kevesebb energiám van ehhez. És nem iszok semmi hasonlót.
2016. aug. 1. 08:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a körzetitől kérnék a helyedben beutalót egy vérvételre. Előfordulhat hogy vitaminhiány vagy hasonló. A doki kielemzi neked. De ha nem is ez a gond legalább ezt kizárhatod. Ha ez nem jön be akkor gyanus hogy lelki eredetű gondjaid vannak. Amit én szintén szakemberre bíznék.
2016. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék orvoshoz menni vele..
2016. aug. 1. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem opció próbálkozz nyugtató vagy altató hatású tea keverékkel. Elalvás előtt a párologtatóba tegyél tetszőleges illatú illóolajat hátha az ellazít. Plusz én a jógát is ajánlom. Nem mint lefárasztó sport tevékenységet. Inkább mint nap végi levezető ellazító eszközt hogy ne vidd tovább magaddal a gondjaidat az alvás idejére.
2016. aug. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha ez sokáig így lesz akkor lehetnek belőle gondok?
2016. aug. 1. 09:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alváshiánynak súlyos következményei lehetnek, főleg, hogy még fejlődésben is vagy. A szédelgés is ettől lehetett, a vérnyomásod esése, hosszabb távon koncentrációzavar, hallucináció, paranoia.

A leírásod alapján szerintem a szorongásod miatt nem tudsz elaludni. Azt kéne kideríteni, hogy az mitől van, ami könnyebb szakember segíségével... esetleg nyugtató tea/párologtató ilyesmi segíthet de ha a probléma gyökerét nem tárod fel később ugyanilyen gondod lesz.

2016. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, de mint mondtam orvost nem akarok belevonni ebbe..de nekem a fő gondom az hogy ez lehet bele fog zavarni a tanulásba és azt semmiképp nem szeretném. és egy ájulás sem jönne jól a suliban.

viszont nem tudtam hogy ez még hallucinációhoz is vezethet :O ez elég komoly...

Az éjszakai szorongásról meg végképp nem akarok beszélni senkinek mert elég megalázó hogy 16 éves létemre félek éjszaka. nem lehet hogy magától elmúlik? hogy "kinövöm" esetleg? nem is tudom mit mondhatnék.

A teákat majd kipróbálom köszönöm az ötletet.

2016. aug. 1. 13:48
 9/12 anonim válasza:

Egyáltalán nem megalázó!

Erről igenis beszélni kell, legalább szulieiddel, vagy idősebb testvérrel. A családod egyáltalán nem fog emiatt lenézni úgymond. Van hogy en sem merek elaludni. Volt egy hosszabb olyan időszakom . A megoldás: sok sok meditáció es citromfű tea. 16/L

2016. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szedjél valami multivitamin tablettát, mindenesetre. Az ártani nem árthat, viszont esetleg helyrebillent valami kisebb vitamin- vagy ásványi anyag hiányt, ami jót fog tenni.


Meg olvasgass ilyesmiket:

[link]

2016. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!