Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőtt létemre miért nem...

Felnőtt létemre miért nem múlnak már el a pattanásaim?

Figyelt kérdés

27 vagyok, férfi, 14 éves korom óta szenvedek pattanásokkal.

Túl vagyok már antibiotikumos kezelésen, roaccutan, különféle csodaszerek, krémek, házi praktikák használatán, kozmetikusokon, bőrgyógyászokon, különböző táplálékkiegészítőkön, vitaminokon, de semmi nem hozta meg az eredményt. Kétnaponta mosom a párnahuzatom, sima langyos vízzel mosom az arcom, nem nyúlkálok, nem piszkálom az arcomat, pattanásaimat. Sportolok(futás). Vegetáriánus vagyok. Stressz van az életemben, de kinek nem? Mi lehet ennek az oka? Már annyira el vagyok keseredve, az egész életemre rátették a bélyegüket.


Amire gondolhatok, és nincs rendben az a emésztés. Vagy nem megyek napokig, vagy hasmenésem van. Próbáltam már lúgosító, méregtelenítő kúrát, vízkúrát, különböző probiotikumokat(pl. emóció), de semmi nem segített. Talán még a tejtermékek lehetnek a ludasak, de azt meg fejben kell még eldöntenem, hogy ne egyek, mert olyanok mint a drogok.



2016. aug. 4. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az en angol tanárom a gimiben vegetarianus volt, nem evett sem tojast, sem tejtermeket. Az arcan ugy havonta jelentek meg durvan begyulladt pattanasok, kelesek, gondolom a menstruacio elott tortenhetett ez nala, mert akkor volt a legdurvabb. Utana latszott, hogy enyhulnek meg gondolom kezelte oket, de attol meg ott maradtak hetekig. Aztan talalkoztam vele ugy 5 evvel kesobb, es mondta h mar nem vega, mivel pont a Mekiben futottunk ossze, ezert kerdeztem is tole, hogy mi fene, miota eszik Big Macet - mint kiderult nem o ette, hanem a fia, de a lenyeg, hogy hamar feladta a vega eletet. Nem altam neki furkeszni a boret, de a kulonbseg azert szembetuno volt, ugyanis egy olyan meretes keles vagy pattanas nem volt az arcan mint elotte, max par patti meg miteszer.

Miutan irtad, hogy mar megjartal minden orvost es borgyogyaszt, nem tudok neked okosabbat mondani, mint ok. Nyilvan azt sem mondom, hogy ugyan az a bajod, mint az en volt tanaromnak, mert ismerek mas vegat, akinek szep a bore. De pl ha en itthon vagyok, Magyarorszagon, es elkezdek hazai termekeket enni, nekem is kijonnek. Kulonben azsiaban elek. Ott pl van 1-2 havonta, itthon meg menszesz elott vagy 20! A hatamon is kijonnek itthon, kint egy sem! Azert fura ez, mert kint is eszem kenyeret es szalamit, csokit meg chipset, meg jartam gyorsettermekben is, megsem! Talan meg az idojaras valtozas teheti, kint nagyon magas a paratartalom. Tehat nem biztos, hogy a kaja. Plusz tenger mellett elek, es barhol eltem tenger mellett a borom mindig szep volt.

2016. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kb. 2 éve vagyok vegetáriánus, szóval szerintem nem attól. Meg egész életemben csak a csirkét ettem meg. Meg persze a szalámikat, felvágottakat, de ha ezeket kerüli az ember, csak jót tehet magával...


Érdekes, mikor én ANgliában éltem, nekem is sokkal szebb volt a bőröm, pedig kb. ugyanazokat a dolgokat ettem.

2016. aug. 4. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Hormonális problémák is állhatnak a háttérben, vagy akár valami emésztőrendszeri betegség (pl. Chron-betegség). Érdemes lenne egy teljes kivizsgálásra elmenned és ha tényleg ilyen emésztési problémáid is vannak, akkor mindenképp gasztroenterológiai kivizsgálás is szükséges! A bélbetegségek sokszor járnak együtt gyulladt pattanásos bőrrel, tályogokkal.
2016. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!