Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A körömlakk belégzése tényleg...

A körömlakk belégzése tényleg rákot okoz?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes logikusan gondolkozni: ha okozna, akkor az egész világon betiltanák!
2016. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.-es válaszoló, nem tiltanák be, csak a pénz a fontos mindenkinek, hogy minél többet el tudjanak adni. És sok mérgező dolgot árulnak, pl sok ételben a sok ízesítő, adalékanyag és színezőanyag sem túl egészséges.

A kérdezőnek: ha gázálarcban fested a körmöd, akkor nem lesz semmi bajod :D

Amúgy lehet kapni olyan lakkokat, amik nem annyira mérgezőek, azokkal nyugodtan festheted a körmöd :) (írd be gugliba, hogy bio körömlakk. Attól még, hogy bio-nak van elnevezve, nem teljesen az, csak annyira nem mérgező)

2016. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2! Van igazság abban, amit leírtál. Valaki viszont ezt összeesküvés-elméletként fogja fel. Tényleg sok mindent árusítanak úgy, hogy az az egészségre káros hatást fejt ki ilyen vagy olyan módon.

Ha a körömlakk "csak " irritációt okoznak, akkor nem tiltják be. Viszont, ha a rákos megbetegedésekkel hoznák összefüggésbe szignifikánsan, akkor betiltanák.

Sok mérgező anyag van a kereskedelemben, a környezetünkben és sok olyan anyag van, amiről még nem derült ki a mérgező hatása vagy kiderült, de az előírt határértéket nem haladja meg. Szóval rengeteg minden lutri az életben.

A körömlakkot ugye a világon millióan használják: 1. az emberek saját maguk és időnként, 2. manikűrösök naponta sok alkalommal. Ha kockázatos lenne az egészségünkre, akkor az már igen régen kiderült volna, ill. minden manikűrös súlyos beteg lenne, de nem találunk semmilyen szakirodalomban ilyen összefüggéseket és a manikűr szakma is virágzik. Persze vannak beteg manikűrösök úgy, ahogyan az egész világon vannak beteg emberek, akik más területen, de dolgoznak a betegség alatt.

Nem vagyok manikűrös és a munkám miatt nem festhetem a körmöm, és egészségügyis vagyok. Szóval nem a reklám miatt írtam a körömlakkról nem-negatívat.

2016. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 10. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!