Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen 180 cm-hez a 110 kg...

16 évesen 180 cm-hez a 110 kg sok?

Figyelt kérdés
Elég dagadt vagyok és nem tudom, hogy ez egészséges-e. A combjaim akkorák, mint New York és néha egy kis sétálás után elkezd bugyogni és fájni. Hatalmasak az úszógumijaim is. Remélem még nem késő visszafordítani valahogy.

2016. aug. 10. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, sok, és nem, nem késő visszafordítani.
2016. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én 183cm vagyok és 85kg , és én is kissé kövérnek tartom már magamat , ebből kiindulva te tényleg túlsúlyos lehetsz .


Ha kiférsz még a szoba ajtón akkor még nincs vész , van lehetőség elmenni futni :) Nem tudom hány éves vagy de a túlsúly sohasem jár együtt jó egészséggel így nagyon érdemes még idejében belefogni . A fogyókúra 80%-a a konyhában dől el :)

2016. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát a leírásod alapján sok, ha azt mondod hogy dagadt vagy. A kövérség nem visszafordíthatatlan, mozogni kell és diétázni
2016. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kg túlsúlyod van, de 25-30 kg túlsúly felett el ne menj futni csak úgy, mert tönkre megy a bokád (nagyon jó tanácsok...)

Biciklizz, ússz, de a legnagyobb hangsúly az étkezésen van!!

2016. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem hát szoktam napi 15 percet szobabiciklizni és próbálok nem enni csokit, ez így jó vagy változtassak?
2016. aug. 10. 20:26
 6/10 anonim válasza:
15 vagyok 200 cm és 110 kg :D Csak egy 15 kg-t adj le ameddig bírsz. Később nehezebb lesz...
2016. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dagadt vagy és nem tudod, hogy ez egészséges-e? Mert az is felmerült, hogy az ?
2016. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván sok s igaza van annak, aki nagy feleslegnél nem ajánlja a futást. Túrázni se rossz ám, nekem a mozgás nagy részét az teszi ki, van azért más is.

Egy minimális kis mozgás és a csoki kihagyása rém kevés. Kalóriadeficitben kell enned. Akkor se fogysz, ha sokat mozogsz és remek az étrended, de túl sokat eszel...

2016. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minimum 30 perc szobabicikli legyen, fokozatosan noveld, ha már egy órát le bírsz tekerni az jó és azzal haladj.

Ha elhagyod a csokit az jó, de milyen az étkezésed alapból? Kalóriadeficitnek meg kell lennie.

2016. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ne csak a csokit hagyd el, hanem az édes üdítőket (az még talán rosszabb mint a csoki) chipseket, cukros ételeket, kenyeret, zsemlét, meg úgy kb az összes pékterméket, hamburgert, sültkrumplit, tésztát, süteményeket, zsíros húsokat, kebabot, gyrost, pizzát, virslit, kolbászt, hotdogot, stb-it. Helyette egyél zöldségeket, gyümölcsöt, tejtermékeket, tojást, halat, hüvelyeseket, bogyókat, stb.

Persze erre nehéz azonnal áttérni szóval csak fokozatosan, eleinte még egy kis "bűnözés belefér" de fokozoatosan csökkentsd. Mozgásnak, meg a szobabicikli jó kezdetnek, de nézz más edzéseket, ott az a szerencsétlen schobert norni meg a roggyant felesége a béka, na nekik vannak ilyen zsírégető edzéseik. Gondolom az még jó erre.


De javarészt az étrenden múlik. A fogyás 60%-ban múlik étkezésen és csak 40%-ban a mozgáson

2016. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!