Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy ezt érzem 26...

Normális hogy ezt érzem 26 évesen?

Figyelt kérdés

Nem tudom hol is kezdjem.. úgy érzem magam mintha öreg lennék már, gyengének, esetlennek is érzem magam fizikailag is lelkileg is, talán a céltalanság.. Elteltek már azok a gyerek évek az a huszon éves kor, akkor még úgy mondhatni volt energiám, akkor még valahogy nem igazán érdekelt mi lesz késöbb, tisztábban is gondolkodtam fejben, jobban szót értettem emberekkel. Most itt vagyok 26 évesen kevésnek érzem ami van, amit elértem, s ez nagy gondot is jelent a hétköznapokban.. Ez már felnőtt kor, nagy felelőséggel, nem lehet hibázni, itt már értékekről érdekekről emberekről van szó, és az "életben" maradásról. De mint mondtam gyengének, céltalannak érzem magam, a barátok idő közbe eltüntek, mindenki maga útjra ment, mindenki sinen van, mindenkiről annyira látni facebookon hogy fejlődnek, s folyamatosan boldogok. Nem értem látni még idősebbeket is akik tele vannak energiával, megy nekik minden.

Miért van az hogy nálluk nem látni semmi ilyen törést ? hogy csinálják ? Mert ezt a korral való "öregedést" mindenki megérzi szerintem. Vagy csak velem vannak ilyen dolgok ?. egy költői kérdés, miért ne nézzen vissza az ember a múltba, ha abból indul ki az egész amibe van ? Most ez olyan dolog hogy eltörik a kezem vagy lábam, az már úgy marad, oké hogy összeforr, de lesznek olyan helyzetek pl emelésnél mikor évek multán is érezni hogy nem a régi.. vagy valami testi sérülés.. ott marad mint s mindig emlékeztet a nyoma.. ilyen a személyiség is.

Nekem olyan gondjaim vannak amik a múltból jöttek, és nap mint nap követek el olyan dolgokat amik emlékeztetnek rá, hogy ez ilyen..

Igazából nemtudom hogy kéne össze szednem magam, nehezen megy minden, s már egy ideje megrekedtem ebben az állapotban, nincs sinen az életem, s ez még plussz fejfájást okoz, telik az idő is.. Nemtudom min kéne hogy változtatnom hogy visszaálljon a motivációm. De lehet hogy ez csak egy állapot ? depresszióba süppedtem, amiből ki lehetne jönni ? létezhet ilyen ? Tehát a depresszió lefedi azokat a "csatornákat" amik a fejlődéshez lennének jók?

F


2016. júl. 16. 23:21
 1/7 anonim válasza:

-Család/barátnő?

-Van munkád? koncentrálhatsz arra is, hogy fejlődj benne. Nem ismerlek de ha anyuékkal laksz és otthon ülsz minden nap, persze hogy céltalan az élet.

-A barátok meg nem tűnnek el csak úgy. Beszélgetni kéne velük. Keresni őket.

-Hobbi ami leköt? Esetleg meg lehetne-e élni belőle?


De ne haragudj hogy ezt mondom de tényleg elég esetlen lehetsz ha a gyakorikérdéseken kérsz tanácsot hogy mit kezdj magaddal:D

2016. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem afelé irányul hogy normális e hogy 26 évesen ezt érzem, vagy hogy más is érez e hasonlót.
2016. júl. 17. 00:01
 3/7 anonim válasza:
Persze, hogy más is érez ilyet, nem vagy egyedül. Ez egy olyan állapot, amin túl kell jutni. Találni kell valami célt az életedben, nem feltétlenül valami hosszútávú dolgot. Először kezdd kicsiben.
2016. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
keress magadnak célt.
2016. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

túl sok időd van gondolkozni

folyamatosan csinálni kel valamit vagy be akad a lemez mint nálad

és most nem hiper karriere meg nösülésre gondolok

adj vért, fuss le egy maratont, sza1 volt a gyerekorod hát tegyél valamit hogy másoknak jobb legyen

lépj be valami szervezetbe osszál ételt, gyüts könyveket vidd el istenháta mögöti faluba...

a folyamatos boldogságot meg feljsd el olyan nincs

2016. júl. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most 23 évesen jutottam el idáig.

Van mivel lekössem magam, de úgy érzem elszáguld mellettem az élet, a kortársaim annyival előbbre vannak, mint én és annyival boldogabbak is.

Egyik barátom a párjával már hat éve vannak együtt.

Másik barátom most házasodott meg.

Harmadik barátomnak most lesz gyereke.

Negyedik barátom most került kis főnöki beosztásba

Ötödik barátom most utazta be fél Amerikát és már érik a másik fele is.

Ezek közül én egyet se mondhatok el magamról és egyszerűen nem jövök rá, hogy hol és mikor rontottam el.

2016. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett? Jobb lett minden?
2021. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!