Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy szakorvos felírt nekem...

Ha egy szakorvos felírt nekem egy gyógyszert (most az mindegy, hogy mit), a háziorvos felírhatja nekem, ha van a gyógyszer nevéről és szedéséről ambuláns lapom?

Figyelt kérdés
Szakorvostól támogatott áron kaptam, azzal tisztában vagyok hogy kedvezményesen nem kaphatom meg, az nem is izgat most annyira, de egyátalán felírhatja? Azért lenne rá szükségem, mert a szakorvossal nem tudok most találkozni egyéb okok miatt, de a gyógyszerem nagyon fogyóban van.
2016. aug. 11. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában igen. Ha 1 évnél nem régebbi a leleted és rajta van, hogy milyen betegséged van és azt milyen gyógyszerrel kezelik, akkor általában igen, de fel kell hívni a háziorvosodat és rá kell kérdezni.
2016. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem biztos, kérdezz rá nála, mert vannak, amit írhat és vannak olyanok, amit csak szakorvos


ha megírod a gyógyszer nevét nagyobb segítséget kapnál

2016. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Erre nem lehet választ adni. Van gyógyszer, amit háziorvos minden további nélkül felírhat, van amit szakorvosi javaslatra (nem ambuláns lap), és van amit csak szakorvos írhat fel.
2016. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem írhatja fel a háziorvos, ha nincsen szakorvosi javaslatod (az nem egyenlő az ambuláns lappal!). Nem véletlenül vannak olyan gyógyszerek, amiket csak szakorvos írhat fel.

Lehet hogy egyszer kivételt tud tenni a háziorvosod, de ez függ attól is, hogy milyen viszonyban vagy vele. Nekem egyszer volt, hogy a háziorvosom felírt egy gyógyszert emelt támogatással, mikor lejárt a szakorvosi javaslatom, de nem tudtam visszamenni a szakorvoshoz.

De ez nagyon ritka, mivel egy esetleges OEP ellenőrzés során nagyon megütheti a bokáját a háziorvosod, ha javaslat nélkül ír fel neked gyógyszert.

2016. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, természetesen tudom hogy az ambuláns lap nem javaslat, de jelen esetben nem tudok mással szolgálni :( az viszont elég friss, és minden rajta van, amit tudni kell, hogy mire szedem, hogyan és mennyit

Stimuloton nevű gyógyszerről lenne szó egyébként

2016. aug. 11. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
azt esélyes, hogy felírja
2016. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi az infót! :)

Csak gondoltam tájékozódom picit, mielőtt rárontok ezzel a háziorvosomra

2016. aug. 11. 20:04
 8/8 anonim ***** válasza:
ne örülj annyira, mert nem biztos, hogy fel fogja írni, d van rá esély
2016. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!