Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sulis orvosi vizsgálaton...

Sulis orvosi vizsgálaton teljesen le kell vetkőzni?

Figyelt kérdés

Holnap kell mennem a suliban orvosi vizsgálatra.Teljesen le kell vetkőzni,vagy elég csak levenni a fölsőt?Nem nagyon szeretném le venni a nadrágot is,mert nem vmi szépek a lábaim,másrészt most nől,hogy le tudjam gyantázni később.És egyébként miket szoktak megvizsgálni?

16/L


2010. ápr. 19. 16:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..



Érdemes átolvasnod ezt a linket,hogy megtud mikhez vannak jogaid,akik nem mertek kiállni magukért sokszor rendkívül kellemetlen helyzetbe kerültek,hisz sokan írták hogy vannak helyek ahol meztlen vizsgálatokat végeznek,ami nem kötlező és mindezt úgy végzik,hogy sokszor 2 osztálytársnő láttja amint társuk meztelenül vizsgálják az ágyon,a diákokat nem tájékoztatják hogy joguk van a vizsgálatot megtagadni és ha nem akarja az aslónemájét v. melltartóját levenni megteheti.A legrosszabb esetben ha a dokival közlöd te ezt nem engeded dúzzogni fog,vagy mérgesen néz.De inkább mérgesen nézzen mint hogy megalázóhelyzetbe kerüljön az ember.A kommenteknél 11 oldalon vannak erről bemásolva linkek.Az ilyen vizsgálatokat én sem engedtem volna.


Olyan vizsgálat,hogy kötelező nincs,ha te nem akarod,hogy mások előtt vizsgáljanak meg,vagy bizonyos vizsgálatokat nem akarsz engedni,jogodvan áll és ez semmi következményekkel nem jár.Szóval a lényeg állj ki magadért,hisz többször találkozhatsz még vizsgálatokkal.


Még hasznos lehet ha tudsz arról miket tehetsz meg.

2010. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó hogy belinkelted:)

Igazából nem volt annyira vészes,rosszabbra számítottam.Csak a fölsőt és a cipőt kellett levenni,aztán súly,magasság,kérdezősködés,lúdtalp nézés..stb.Utána az egyik doki(4 en voltak bent,nem tudom minek,mindenesetre eléggé zavaró volt,hogy egyszerre 4en bámulnak)megvizsgált,végig tapogatott,az egész hátam,hasam,meg fel kellet feküdni az asztalra,ott is meg tapogatott,még a fogamat is megnézte(?),aztán mondta hogy csatoljam ki az övem:O kicsatoltam,és megtapogatta lent a hasam,Csak ennyi volt.Én meg már azt hittem,hogy be akar nézni.Amúgy csak 2en voltunk bent,de így is ciki volt kissé,mivel én nem vagyok egy 40 kg.De túléltem.

Egyébként amiket olvastam,azok nagyon durvák.Én biztos nem engedtem volna meg,hogy a mellemet,vagy a nemi szervemet tapogassa meg,akár orvos,akár nem,finoman közöltem volna vele,hogy ehhez nincs joga,és elmentem volna.

A nőgyógyász meg teljesen más dolog,ott is voltam már sajnos,de ott nem 2en,3an,ne adj isten 5en vannak bent.

2010. máj. 12. 15:33
 23/24 anonim ***** válasza:
Szívesen pont azért küldtem,ne hogy így járj és tud hogy bármit megtagadhatsz ha az sértő számodra,nem lebeszélni akartalak,de jó ha ezeket tudják a diákok,mert ezt elfelejtik közölni velük.Egyébként kérheted hogy külön vizsgáljanak meg és hogy csak bennt akarsz levetkőzni nem a többiek előtt,előfordul hogy ilyenkor rondán néz a doki,de ez lenne a normális dolog.Sok helyen elve egyesével vizsgálnak,szerintem ez a helyes.
2010. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy normálisan zajlott viszonylag a vizsgálat nálad.De akkor is el tudom képzelni félmeztelenül feküdni más előtt nagyon ciki,látszik nem gondolnak bele hogy milyen kellemetlen ez az embereknek.Egyébként ezért meg is bűntethetnék őket és nem is értem az egész helyzetet hisz egyszerre csak 1 embert tud megvizsgálni,szóval másnak főlősleges ilyenkor már ott várakoznia.
2010. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!