Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki cukorbeteg és nem...

Ha valaki cukorbeteg és nem tartja be az előírt diétát, de mindig a bevitt mennyiségnek megfelelően ad be inzulint, akkor is fenn áll a veszély, hogy kialakulnak szövődmények?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 09:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Még mindig a 10:25-ös vagyok. Voltam egy nagyon hasznos előadáson! Egyik főorvos mondatára nagyon odafigyeltem: A betegek, amíg nincs szövődmény nem foglalkoznak a diétával, de az agy nem felejt évekre visszamenőleg is előtudja hívni, azokat az időszakokat, amikor a beteg fegyelmezetlenül élt, és előbb-utóbb megbosszúlja a kihágásokat. Tulajdonképpen egy cukorbeteg mindenből ehet,én már az étel mennyiségéből, összetételéből ki tudom számolni, mennyi szénhidrátja van az előttem levő ételnek.De ehhez nagy rutin kell.A férfiak pedig nem éppen arról híresek, hogy ilyenekre odafigyeljenek.Nagyon fontos még a vitaminbevitel. Szoktam tartani egy-egy MagneB6 és Supradyn kúrát.Kedves kommentelő, a barátodnak azért egy bizonyos rendszerességet kellene étkezés szempontjából bevonni az életében, vagyis többször étkezni keveset.Fogalmam nincs milyen inzulint használ, de egy-két egység gyorshatású inzulinnal lehet kalkulálni. A másik jó lenne, ha neponta legalább háromszor megnézné a vércukorját.
2010. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pl. irta az előttem szóló, h ha többet kiván valamiből akkor inzulinnal korrigálja azt.Az én páromnál pl úgy van h 2x ad inzulint!!Reggel és este!!Szóval ez is olyan megdöbbentő h nem úgy van mint nálatok. És mondtam neki h csinálja ő is úgy h amikor érzi akkor adjon be, de nem meri mivel akkor be kellene ossza az esti mennyiséget egész napra..és akkor fél h az éjszakával mi lenne..

-első-

2010. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor talán meg kéne az orvosával beszélni, hogy alapból többet írjon elő egy napra. Én 2 félét használok, gyorshatásúnak: Humalog hosszú hatásúnak: Humulin N

Reggel mind a kettőből be kell adni, ugyanis a hosszú hatású megakadályozza, hogy délutánig megemelkedjen, a gyorshatású pedig a reggelit korrigálja. Aztán jön az ebéd, akkor is rövid hatású. Kevés uzsonna, akkor semmi és végül vacsora, akkor is rövid hatású. Befejezésül este 9 órakor ismét hosszú hatású, ami kitart reggelig.

2010. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

De jó nektek!! Erdélyben nem törődnek ennyit az emberrel.Jah és szerintem nem is értenek hozzá!!!

További hosszú boldog éveket kivánok mindenkinek!!!

-első-

2010. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy én is mérem naponta többször, ha valami folytán felmenne, akkor azonnal korrigálom a rövid hatásúval, pl. 10-es cukor esetén 3 egységet beadok, szépen visszamegy 6-ra. Sokat számít nálam, mennyit mozgok aznap, milyen ételeket fogyasztok (gyorsan, vagy lassan felszívódó szénhidrátok). Ez elsőre nagyon rémisztőnek és bonyolultnak tűnhet, de hamar megtanulható és én nem tekintem nyűgnek. Sokkal egészségesebben élek így, mintha összevissza ennék mindenfélét és mondjuk naponta 2x, vagy éjjel.
2010. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az erélyi hozzászólónak: nagyon sajnálom, hogy ott ilyen a helyzet, szerintem mindenképpen meg kéne próbálni másik orvost keríteni. Én még a babhéj teát tudom ajánlani, ami köztudottan vércukor csökkentő. Patikában lehet kapni kapor tablettát is, erről is volt egy műsor, hogy segít beállítani a vércukor szintet. Bár ezek mind azokra vonatkoznak, akiknél valamennyire még működik a hasnyálmirigy.
2010. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, te még itt vagy?
2010. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm mindenkinek aki válaszolt, sok hasznos információt kaptam :)
2010. ápr. 20. 11:19
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
Hány évesek vagytok?
2010. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!