Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a hasam sok futás után?

Mitől fáj a hasam sok futás után?

Figyelt kérdés
Miért van az h kb 3-4 km után el kezd fájni a hasam? Rendszeresen futok, és szeretek is, és a tünet kb 3-4 néha csak 5 km után jelentkezik. Beszéltem a barátnőmmel, mert régebben ő is futott, és neki is ugyan úgy fájt a hasa. Valaki tudja mitől van? Mert a választ ő sem tudta, és most már érdekel:D.

2016. aug. 22. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A terhelésre átrendeződik a keringés. Ha már máshogy nem tudja a szervezeted az izmok oxigénigényét biztosítani, egyre többet vesz el a zsigeri terület keringéséből. Ez egy bizonyos fokú oxigénhiánnyal jár a hasi szervekben, ami fáj. Ha lassabban, vagy rövidebbet futsz, vagy ha csak fokozatosan emeled az edzésadagot,vagy a fájdalomra mint jelre reagálsz, és beiktatsz egy sétás etapot, akkor megúszhatod komolyabb hasfájás nélkül.
2016. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel én is szenvedtem régen. Azóta orvostanhallgató vagyok, lassan végzős, konkrét magyarázatot viszont még mindig nem találtam :)

Két dolog lehet szerintem az oka:

a) A terhelésre átrendeződik a keringés, többek között a belek is kevesebb vért kapnak, hogy az izmoknak több jusson. A szúró érzés jelentkezhet emiatt (most nem arra gondolok, amikor bal oldalon fent szúr, annak meg az az oka, hogy lép, mint vérraktár, a keringésbe dobja a tartalmát.)

Ez az elmélet nálam ott bukott, hogy ha egyszer futás közben elkezd fájni a hasam (egyébként az alhasam szokott fájni jobb/baloldalon), akkor hiába pihenek (gyaloglok 100-200 m-t), onnantól nem tudok futni, mert megint elkezd fájni.

b) A hasfal gyengesége miatt. Ezt tartom valószínűbbnek, mert amikor több hónap tunyulás után előzetes erősítés nélkül elkezdek futni, mindig fáj a hasam. De ha mellette csinálok erősítő edzéseket, rendszeresen edzem a hasizmaimat, pár héten belül már tudok úgy futni (10-15 km-t is), hogy ne fájjon a hasam. Aztán amikor megint elkezdek futni egy hosszabb punnyadás után, megint fáj.

Felmerülhetnek még nőgyógyászati problémák, de ha csak futás közben jelentkezik fájdalom, nem valószínű, hogy ez az ok (azért érdemes megnézetni, főleg, ha vannak egyéb tünetek is).

2016. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ahh értem:) köszönöm a válaszokat
2016. aug. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!