Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztma és a futás, jó?

Asztma és a futás, jó?

Figyelt kérdés

Most jött el az életemben az a pont, amikor szeretnék egészséges életet élni. Egészséges, hosszú életet. Asztmás vagyok születésem óta, és ez nagyban akadályoz az életben. Hallottam, olvastam itt-ott, hogy a futás és az úszás segít, megedzi a tüdőt vagy micsoda. Nem vagyok egy futós fajta.

Egyszerre csak kevés levegőt tudok beszívni, és még kevesebbek kifújni. Gyakoriak a fulladások, főleg ébredéskor, de két puff ventolin után kutya bajom.

De arra gondoltam, hogy nem akarok így élni. Nem! Most körülbelül kevesebb mint egy perc elég ahhoz, hogy lefulladjak. Arra gondoltam, hogy mindennap, akár naponta több alkalommal futok majd egy kicsit, kicsit többet mint amennyit bírok. Bár, azt hiszem, nem futok majd messzire, de valahogy szeretném fejleszteni magam. Gyógyszereket szedek, de nem segítenek érdemben.

Asztmások, szakemberek, esetleg érintettek: a futás, szerintetek segít? Ha elkezdek futni, akkor idővel tovább bírom majd?



2016. aug. 12. 04:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Ui.: úszásra nincs lehetőségem.

19F

2016. aug. 12. 04:46
 2/3 anonim válasza:
Az Asztmával vigyázni kell. Ne terheld le magadat hirtelen. Én azt ajánlom, hogy elejében csak sétálj addig amig nem jön elő. Minden nap, és ha úgy érzed hogy egyre többet tudsz már sétálni anélkül, hogy fulladnál akkor jöhet a kocogás, de azt megint csak keveset, és ne annyit amennyit a legvégén sétáltál. Igy tovább a futásig. Ez nem fog 1-2-re sikerülni beletelik egy kis időbe, de hiszem hogy meg lesz az eredménye. Az asztma nem fog elmúlni sajnos, csak a tüdő kapacitásod fog nőni. Személy szerint az úszást csak akkor ajánlanám, ha futásnál megy fulladás nélkül, mert az úszáshoz kell tüdő, és ha véletlen is rád jön hirtelen a fulladás az elején akkor vizet nyelsz+fulladsz és abból semmi jó nem jöhet ki.
2016. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tudom, hogy nem kell csodára várni, se hirtelen változásra.

2016. aug. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!