Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 11 éves vagyok, és nagyon...

11 éves vagyok, és nagyon pattanásos a bőröm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam mindent a micellás víztől kezdve a bőrradírig, de nem nagyon segítenek. Kozmetikushoz járok, őt is kérdeztem, de csak ezeket mondta. Felmerült a kérdés, hogy sminkeljek, de szerintem ehez még túl kicsi vagyok.

2016. aug. 28. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres bőrtisztítás (akár kozmetikusnál) és Dermofil paszta, vagy Lubexyl szuszpenzió. Mindkettővel arcot kell mosni (a Dermofilt fenn is kell hagyni egy darabig).
2016. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen kozmetikus az, aki nem ismer hatékony pattanás elleni arcmosókat, és a sminket javasolja?! Ami csak tovább ront a dolgon egyébként...
2016. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő az előzőleg említett micellás vizet, és a bőrradírt javasolta. Bocsi, ha félreérthető volt :P
2016. aug. 28. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:

A micellás víz felszíni tisztító, zsírtalanít és portalanít. A bőrradír az elhalt hámot tünteti el, a pattanással aligha kezd valamit. Tehát a kozmetikus hölgy picit eltévedt.

A pattanás lehet hajlam (ami bőrön kezelhető), vagy jöhet a táplálkozási szokásaidból. Kevés zsírosat egyél, kerüld a magvakat, a sok cukrot és sót. Igyál rengeteg vizet.


És próbáld ki a két arcmosót, amit írtam.

2016. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Boarder44 válasza:
Naponta tisztítsd és kend pattanás elleni krémmel. De ne mosd szappannal a bőrödet mert ki tudja miket raknak bele. És ez káros lehet a bőröddel szemben. Ajánlatos minden nap micellás vízzel eltávolítani a bőrödről a szennyeződéseket!
2016. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zineryt! Nekem sokkal szebb lett a bőröm tőle.13/l
2016. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2016. aug. 30. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!