Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laborlelet referencia eltér:...

Laborlelet referencia eltér: más, én meg beparáztam?

Figyelt kérdés

Pár hónapja a háziorvos csak úgy csináltatott egy labort. Majdnem teljesen jó, két csillagos csak a másfél oldalnyi lelet.

Ma szortírozás miatt újra előkerült.

Ránéztem valamire, a májjal kapcsolatos. Hát a net más referenciaértéket mutatott, mint a mi laborunk. Mindkettőbe beleférek mondjuk.

Utána megnéztem a fehérvérsejtek % értékeit. A mi laborunk alapján jó, de a net alapján a monocita és a limfocita magasabb.


Nagyon nem szabad az emberi szervezettel foglalkoznom, mert hipochonder vagyok rettenetesen. Pedig érdekel nagyon az emberi test amúgy.


Mostmár megnéztem fentieket, és beparáztam...

Monocita a mi laborunk szerint 0-10 között jó, nekem 9,9, net szerint 8-ig jó...


2016. aug. 30. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi. A legtöbb érték dolog önmagában nem értékelhető. Illetve nem mindegy, hogy milyen mértékegységgel dolgoznak. A neten nem biztos, hogy ugyanazzal, mint a ti laborotokban.
2016. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A labor referenciaértékeinek higgy, az interneten rengeteg nem kontrollált információ van, egy orvosi papírra viszont csak ellenőrzött adatok kerülhetnek. Nincs okod aggodalomra, nyugi :)
2016. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fehérvérsejtek % megoszlását néztem (jó, mást is, de ezekbe nem férek bele), a webbetegen és a házipatika.com-on.
2016. aug. 30. 08:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek annyira pici eltérések, hogy a háziorvosod csak legyinteni fog rá. Nekem is általában eltér 2-4 érték ilyen minimálisan, mégis azt szokta mondani, hogy "teljesen jó vérkép".

Ráadásul, ahogy írod, más-más lehet a referenciaértékhatár különböző laborokban. Nyilván egyikben sem adnak meg olyan tág határokat, amelyekbe kóros eltérés még belefér.

2016. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!