Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valaki aki önszántából...

Van valaki aki önszántából egészségesen táplálkozik és rendszeresen sportol?

Figyelt kérdés
Valakinek nem lenne kedve beszélgetni, megosztani a tapasztalatait? Esetleg valami ötlet hogy ne adjam fel?
2016. aug. 30. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha feladod, úgy maradsz, ahogy éppen most vagy! Esetleg később még úgyabbul!! Érted ugy-e????
2016. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem,aki egészségesen él,az azért él így,mert megfenyegették..:D


Egyébként természetesen van.

Aki szereti a testét és saját magát az figyel ezekre a dolgokra.Ahhoz,hogy a szervezetem követni tudja a tempómat,muszáj neki megadnom minden vitamint,amire szüksége van.

Ugyanígy,ha azt akarom,hogy a testem képes legyen arra,amit elvárok tőle,karban kell tartanom.Ezenkívül pedig szerintem a sport lehet tök jó móka,ráadásul nagyon jól le lehet vele vezetni a stresszt is,csak meg kell találni azt a mozgásformát,ami illik hozzád.

2016. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag sokat iszok (amint van lehetőség mosdóba menni, iszom eleget), és általában tiszta vizet.

Igyekszem akkor feküdni, amikor a szervezetem igényli - persze most ezt megtehetem.

Igyekszem eleget sportolgatni. Nem keményen, eddig nem is mentem a fejlődésre, a kihívás lényegében az volt, hogy rendszeresen sportoljak. Most újrakezdtem a futást, így abban a kvázi fejlődés is célom.

A mai felfogás szerint nem étkezem egészségesen. Nem kerülöm a lisztet, tejet, disznóhúst. Ellenben igyekszem minél többször magam főzni, a félkészt abszolút kerülöm. Igyekszem változatosan enni. Magamra erőltetem a zöldség- és gyümölcsfogasztást. Ha nem erőltetném, ellennék nélkülük napokig - bár manapság már nem, de kemény harc eredménye ez.



Diagnosztizált betegségem nincs, amire gyógyszert szedek. Ellenben nem vagyok túlzottan egészséges így se...


Rettentő sokszor jártam vécére - mióta eleget iszom, nem annyira kirívó ez!

Amikor olyan korszakom van, hogy épp jobban be tudom tartani a "szabályokat", akkor jobb a memóriám, jobb a koncetrálóképességem (egyébként rövidtávú memóriám kvázi nincs is, koncentrálni is néha nehezen megy),

szebb a hajam, kevesebb a ragya az arcomon (nagyon pattanásos vagyok még ma is),

nem ég a gyomrom (szokott néha, össze-vissza evéstől, szénsavas üdítőktől kb azonnal, de ha normálisan eszem, egyáltalán nem),

ritkán jön ki herpesz, az is kicsi, gyorsan múló (egyébként akár 2-3 havonta is kijöhet, zömmel menzesz környékén és jó nagyok),

akár egy év is eltelhet megfázás nélkül, a megfázásaim pedig pár naposak és ki se jönnek rendesen (máskor köhögéses, több hétig elhúzódó, antibiotikumos megfázások is előfordulhatnak),

alig van aphtám, kevésbé fájó és gyorsan múló (egyéb esetben... lásd herpesz).


Ennek nagy része valószínűleg placebohatás. De akkor is hatás!


Szóval ne hagyd abba! ;)


23/L

2016. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2016. aug. 30. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!