Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen étkezem, rendszer...

Egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, lelkileg is minden rendben, akkor mitől lehet székrekedésem?

Figyelt kérdés
A fent leírtak ellenére székrekedésem van. 15 éves lány vagyok, a menzeszemmel is minden rendben van. Sok nyers gyümölcsöt, zöldséget eszem, napi 2-3 liter folyadék is lemegy...Mi lehet a probléma?

2013. máj. 13. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagyunk így egy páran.Amit tudok ajánlani praktikákat pl,egyél müzlit rendszeresen,vagy reggel kezdésnek egy evőkanál lenmag 1 pohár vízzel.Fogyassz rostos gyümölcsléket.Ha nagyon kellemetlen a szorulás akkor igyál meg 1 liter 100 % os paradicsomlevet.Nekem pl a napi 1-2 adag kávé rendben tartja.De azelőtt rengeteget szenvedtem ettől.Ja és a kedvencem még a csalán tea erre.Gyógyszertárban lehet kapni 200 forint kb.
2013. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Minden reggelt müzlivel indítok, a 100%-os gyümölcsleveket pedig hanyagolnom kell, ugyanis egy nap maximum 1000 kalóriát viszek be.

A csalánteát kipróbálom:)

2013. máj. 13. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor kur.vára nem eszel egészségesen.


A müzli az malactáp. Ha max. 1000 kalóriát eszel akkor már gyanús hogy lelkileg sem vagy rendben.


Igazából ezért néztem meg a kérdést, úgy indul hogy 'egészségesen étkezem', 'lelkileg is minden rendben'


ILYEN NINCS. Ebben a világban nincs. Beképzeled magadnak hogy egészségesen eszel és minden rendben, de ilyenre nemhogy egy 15 éves, de egy 30-40 éves ember is alig-alig lehet képes!


Azért szép próbálkozás. A tested mégis jelez.. Tejterméket semmiképpen ne egyél, mert vagy hasmenést okoz vagy székrekedést (ritkán egyiket sem). Müzlit felejtsd el, nem patkány vagy hogy ilyen gabona magvakat egyél, de még csak madár sem. TOJÁS, HAL, HÚS, SALÁTA (zöldségek) SZALONNA, SONKA.. Ez a reggeli, nem valami keményítőben gazdag értéktelen cukros müzli.


Ha az egészségesnek vélt szemét kajáidtól megszabadulsz, pár nap alatt rendbe fog jönni a problémád.


Azért írd még le milyen szupcsi 'egészséges' dolgokat eszel.

2013. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kicsiszolo válasza:

Kevés a kalória, amit beviszel, még az alap anyagcserédnek az igényét se fedezi.

Ezért tart vissza mindent a szervezeted és próbálja azt is hasznosítani, ami már salakanyag lenne.

Egy 15 éves embernek nem szabad ilyen kevés kalórián élnie, mert hosszútávon megbosszulja magát.

Nézz körül a neten és keress, egy kalóriaszámláló táblázatot ahol megmondják, hogy napi 5* étkezéssel mennyit kell bevinned ahhoz, hogy egészséges legyél.

Vagy beszélj egy dietetikussal.

2013. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15 évesen lakjon jól ha éhes, egye meg a kajáját ami lehetőleg húsból és zöldségekből álljon.
2013. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egészséges ételek:

Pl a mai napom:

20dkg eper, narancslé

bulgur, natúr csirke


ma még eszem szerintem szendvicset (teljes kiőrlésű kenyér, vaj, saláta, sonka), és gyümölcsöt.

Azért, mert 15 vagyok még nem vagyok feltétlenül ostoba.

Az 1000kalória pedig azért van, mert túlsúlyos vagyok, és nagyon zavar.

A müzlim pedig nem gabonapehely, hanem MÜZLI. Azaz zabpehely, magvak, aszalt gyümölcsök, olajos magvak.


Mindig jóllakok, nem fekszem le éhesen.

2013. máj. 18. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!