Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koleszterinszintet hogyan...

A koleszterinszintet hogyan lehet csökkenteni?

Figyelt kérdés

Már 5 éve is a felső határ környékén volt a laborleleten, fél éve pedig 6,1.

A háziorvos erre még nem ad gyógyszert. Megkérdeztem, mit tegyek? Nem kell semmit...


Őszintén megmondom, ennek kapcsán is az "összeesküvés-elmélet" ugrik be, miszerint a nyugati orvoslásban a pirulák adása a cél... Erre még nem ad pirulát, de majd romlik, fog adni!


Arra lennék kíváncsi, hogy:

- a sok édességtől lehet magas? Rettentően csokifüggő vagyok, olyasmi, mint a cigizés az embereknél

- gyümölcsök közül valamelyik csökkenti esetleg?

- a testmozgás csökkenti? Fél éve csak itthon tornázgattam, amikor a vérvétel történt, azóta ismét többet mozgok, jelenleg minden másnap futok egy keveset.


Rizst eszek sokat, sárgarépát, gyökeret, zellert levesben vagy a rizshez, csirkemellet, néha a csirke más részét, még ritkábban sertést. Tojást eszem, de nem túl sűrűn.

A szezonális gyümölcsöket igyekszem végigenni, minden nap enni valamit, de a zöldségeket a fentiek kivételével nem annyira szeretem, salátás se vagyok. :(


Sok napraforgóolajos dolgot nem eszem lévén a hirtelensült húst szeretem, a rántotthúst megeszem, de annyira nem hoz lázba.


Fél éve, amikor a lelet készült, sokat söröztem valakivel és hozzá rágcsáltunk bizony chips-et stb heti többször és csak tornáztam otthon. Most többet mozgok, kevesebb a chips viszont többször eszem kínainál, KFC-nél.

Gondolom, a kínaizást minimalizálni kellene?



Egy fiatal felnőtt lány


2016. szept. 2. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom pl a fokhagyma csökkenti.férjemnek szinten magas..féltem de nem tudok mit tenni vele
2016. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Koleszterinszegény ételeket fogyassz. Ha diéta, rendszeres mozgàs hatására sem vàltozik 6-7 hònapon belül, akkor teljee kivizsgálás kell. Amùgy a telìtett zsírokat kerüld. Egyèbként a sok cukor sem tesz jót, csokiròl is le kell jönnöd, de lehetőleg minimalizáld a bevitelt.
2016. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerüld a zsíros ételeket!
2016. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az megnyugtató, ha a cukor és a csoki is növelheti, ugyanis akkor az okok egy része megvan.


Mik a koleszterinszegény ételek? Pont ez érdekel. :)



A vércukrom ebben a laborban teljesen jó volt, 1 egésszel a felső határérték alatt, mégis vannak cukros tüneteim.

2-es típusú cukorbeteg amúgy volt a családban.

2016. szept. 2. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!