Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismertek-e olyan jó gyógytorná...

Ismertek-e olyan jó gyógytornászt, akinek a szakterülete hipoton gyerekek kezelése?

Figyelt kérdés
A kislányom erős nyaki hipotoniával született. A mozgásproblémái ma: egyensúlya instabil, a csecsemőkori reflexei nem épültek le, és a tartása rendellenes (hasát kidülleszti, lábak befelé dőlnek, stb.)
2016. szept. 2. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Dévény-torna!

Érdeklődd meg a helyi védőnőnél, gyerekorvosnál, hogy a lakóhelyeden ki tudja ezt végezni.

2016. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt nem írtam le, hogy a kislány most öt éves. Kiskorában vittem Dévény-tornára, de még mindig megvannak a fenti problémái.
2016. szept. 4. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

nincsennek speciális tornák.

pl. testépítők csinálnak olyan hátedzést, hogy a karjukat vízszintes helyzetből maguk mellé húzzák.

Ugyanez a mozdulat van gyorsúszáskor is.

Dévény tornán is ugyanez van, csak ezt kúszással éri el.

Szerintem egy gumiszlaggal érdemes lenne elkezdeni edzeni.

suliban heti 5 tesióra van, de a szabályos guggolást nem tanítják. Tesépítős oldalakon ezt is elmagyarázzák.

Szabályos gyakorlatokkal erősítve minden izmot kinövi gyorsan, különben meg lemarad és nagyobb lesz a baj.

2016. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszod, utána nézek ennek a gumiszalagnak.
2016. szept. 5. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!