Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam cukorterhelesen. A 9,3...

Voltam cukorterhelesen. A 9,3 1 ora utan elegge magasnak szamit? Gyogyszert fogok kapni ra vagy csak dieta? Vagy mind a ketto?

Figyelt kérdés
Terhessegi cukrom is volt,150 grammos dietan voltam. 50 kilosan kezdtem es 65-el mentem szulni. Szules elott konnyen lefogytam, most jelenleg 60-65 kilo kozott jojozok es nem zabalok..a cukor is okozhat ilyen problemat? Megyek vissza az orvoshoz,de addig erdekelne a velemenyetek. Koszonom elore is.
2016. szept. 5. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1 óra elteltével ez eléggé magasnak számít. A finomítottcukor mindenképpen okozza ezt, úgyhogy azokat messzire kerüld el. Helyette használj huxolt, ami taumatin alapú, ez egy afrikai cserje kivonata. Vagy eritritolt, mert az nullkalóriás.

A finomított szénhidrátokat is mellőzd, helyette zabból, rozsból, illetve különféle maglisztekből készült pékárukat fogyassz.

A tejet is hagyd el, mert a benne levő tejcukor is növelheti ezt, mellesleg a kazein felelős a daganatok képződéséért. Abszolút nem szabadna az embernek tehéntejet fogyasztania, ehelyett kókusztejet, rizstejet, vagy mandulatejet fogyassz.

A kókusz gyulladáscsökkentő hatású!


Illetve ne fogyassz hidrogénezett olajokat, ehelyett kókuszzsír, vagy más szárnyasnak a zsírjával főzz. Marhafaggyú is jó, vagy a sertészsír, viszont utóbbi kettő megnöveli az omega6 szintet, amit omega3-mal kell ellensúlyoznod, vagyis friss halat fogyassz.

Ha magas az omega6 a szervezetedben, akkor is növekedhet a gyulladásfaktorod.

2016. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán hasznos volt amit mondtál.Az a baj velem , hogy a tej az egyetlen amit sokat iszom...igazából legtöbbször a kávéhoz szoktam. napi 2-szer és 3 cukorral iszom, ennyi a cukorbevitelem naponta. nekem terhesen a gyümölcscukor jó volt,de kipróbálom amit mondtál, ha az jó akkor azt veszem, de ha nem megint kipróbálom a gyümölcscukrot.de minden olyan drága,de muszáj lesz, ha idő előtt nem szeretnék kipurcanni főleg, hogy itt a gyerekem is..egyébként,fehér kenyeret nem eszem már egyáltalán, inkább a tönköly lisztből készültet. ha laktózmentes tejet veszek az is jó vagy maradjak inkább a rizstejnél stb? a barna cukor is felejtős gondolom, nekem a nádcukor nem vált be, kiakadt a mérő kb amikor azt fogyasztottam..
2016. szept. 6. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!