Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epeköves vagyok 4 éve. Nagyjáb...

Epeköves vagyok 4 éve. Nagyjából 20 óra hosszáig nem ettem (ebben benne van az alvás is), csak azután ettem főtt ételt és begörcsölt az epém. Nem ettem olyat, ami görcsöt szokott okozni. Lehet ez a görcs attól, hogy sokáig nem ettem semmit?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. A fiam is egy lefogyás után görcsölt be, és ki is kellett venni neki a követ.
2016. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azóta jól van a fiad, ehet bármit?
2016. szept. 17. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért volt mert nem ettél. Ilyenkor pang maga az epefolyadék és pont attól tud kialakulni epekő hogy besűrűsödik a folyadék, ez pedig görcsöket okoz. Ha nincs lehetőséged főtt kaját enni, legalább egy szem kekszet kapj be legközelebb! :)
2016. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért egy szem keksz nem biztos, hogy elég lenne a görcsmentességhez.. :)
2016. szept. 19. 15:57
 5/7 anonim válasza:
100%

Ebből előbb utóbb műtét lesz, és ezt te is tudod. :(

A táplálkozásra érdemes lesz odafigyelned, mert ha begyullad az epehólyagod, az egy kicsit komolyabb fájdalommal jár mint a már megszokott görcsök. Ezt tapasztalatból mondom. :)

Az ilyen koplalásokat ki kellene iktatnod, és áttérned a fokozatosságra. Viszonylag sűrűn, néhány óránként, enni egy keveset. Műtét után is ezt javasolják.

2016. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan koplaltam, hanem aznap úgy alakult. Persze, azóta is figyelek a táplálkozásomra, betartom a pár óránként evést is, és tudom, hogy sajnos sokáig már nem tudom húzni a műtétet. :(.
2016. okt. 4. 20:45
 7/7 anonim válasza:
100%

Ok én elhiszem, velem is előfordult ilyen.

Ha teheted ess túl rajta mihamarabb. :)

2016. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!