Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek ha nem bírok...

Mitévő legyek ha nem bírok leállni? Ti hgoy vezetitek le a stresszt?

Figyelt kérdés

Ma hajnali 5 ig dolgoztam azon hogy mit mutatok be melyik tanáromnak. aztán aludni akartam hogy feltöltődjek mire szembesülök velük. de csak továbbra is felvoltam pumpálva sőt rosszabb, ahányszor úgy éreztem hogy végre le lazulok és már majdnem elalszok hírtelen egy erős nyilalás mellett azonnal felment bennem a pumpa és minden izmom ismét feszes lett ez ment vagy 1.5 órán át és mire végre sikerült tényleg elaludnom, de nagyon ijesztő élmény volt, plusz talán az is kellett hozzá hogy a vekkeremet ki kapcsoljam mert addig mindig az agyamba villant hogy 8:45 kor kelés. Most emiatt hogy kikapcsoltam a vekkert végül átaludtam a konzultációs lehetőségeimet amiket majd pótolnom kell valamilyen formában de ez is nagyon stresszel, meg most van bennem egy félsz az alvás miatt. még 3 hétig mindennap nagyon feszült leszek a leadások miatt de kezdem úgy érezni hogy nem bírom cérnával. Hogy lehetne mégis túlélni ezt az időszakot feladások nélkül? félek valami esetleges szív panasztól amit ez a stressz kihozhat, de ha nem sikerül teljesítenem akkor alaposan ráfizetek.

Válaszaitokat előre is köszönöm

25/f



2015. dec. 2. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Intenzív légzőgyakorlat, minden nap, minden órájában, amikor csak teheted! Mély levegő, a lehető leglassabban kieresztve.

Ez segíteni fog az áttörésben.

2015. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elalváshoz használhatsz valami természetes nyugtatót, altatót, pl. macskagyökér tea. Főleg túlpörgetett állapotnál segít.


Egyébként:


"Az idegesség természete kétféle. Van olyan idegesség, amelyet túlfeszített munka, a fizikum teljesítőképességét meghaladó erőfeszítések váltanak ki. Ennek oka a szervezet fizikai energiáinak elégtelensége. Ez az az állapot, amelyen könnyebb segíteni. Foszfor és lecitintartalmú tápszerek, mint a tojás, vaj, Malto B. Hypofoszfát szirup stb., azután a vertebrál és pszichológiai terápia kiválóan alkalmasak a szervezet hiányainak pótlására. Vérszegény, munkával túlterhelt embereknél életfontosságú, hogy állandóan valami tömény tápszert szedjenek, mert több energiát égetnek el, mint amennyit termelni képesek. Az idegenergiák pótlásában döntő szerepe van ezeken kívül az idegtornának és fénykúrának is, mert ezek nélkül a tápszer magában nem elegendő, az erőátvitel-terápia pedig rövidebb-hosszabb. lejáratú kölcsönt jelent csak ott, ahol semmiféle önálló erőtermelés nem folyik. E kölcsönökből szilárd talajra juthat, meggyógyulhat, egészséges menetbe lendülhet valaki, de csupán kölcsönökből megélni senki se képes. A tápszerek hatására felfrissül a szervezet, az idegességi hajlam érezhetően csökken, de maradandó eredményt csak kombinált eljárással érhetünk el.

Az idegtorna a következőkből áll : A gyakorlatot legcélszerűbb este és reggel végezni, mikor már és mikor még nem vagyunk felöltözve, mert a ruhák szorítása gátolja a tornát. Az ágyon hanyatt fekve kényelmesen elnyújtózunk. Egészen elernyesztjük tagjainkat, azután mély lélegzetet veszünk. Annak ellenére hogy mellkasunkat teleszívjuk levegővel, érzésünk az legyen, hogy még egy kevés levegőt be tudnánk fogadni. E pozitúrában mellkasunk magasra duzzad, s hasunk mélyen besüpped. Most hirtelen, lökésszerű mozdulattal, anélkül hogy tüdőnk a levegőt kiengedné, kitoljuk hasunkat, míg mellkasunk ennek megfelelően besüpped. Ebben az állapotban maradunk addig, míg a tüdőnkben lévő levegőből futja. Ha már nem bírjuk tovább, kilégzés következik. A gyakorlatot négyszer-ötször egymás után megcsináljuk, azután két-három perc szünetet tartunk. E gyakorlatot biopszichológiai terminológiával "mérleggyakorlatnak" nevezik a has és mell mérlegszerű mozgása miatt. Néhány heti idegtorna után idegenergiánk csodálatos mértékű növekedését észlelhetjük, mivel a mérleggyakorlat serkentő masszázst ad a napidegfonatnak és több belső elválasztású mirigyet késztet fokozottabb munkára."


Szepes Mária

2015. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán nem az utolsó pillanatban kéne nekiállni.
2015. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 arra még nem gondoltál hogy végig güriztem az egész félévet?
2015. dec. 2. 20:15
 5/5 anonim válasza:

Alvászavar?

Ezt a videót nem tudod elalvás nélkül végignézni! :)


https://www.youtube.com/watch?v=Qq1g9R2i6C0

2016. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!