Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valamennyi kérdést feltehetek...

Valamennyi kérdést feltehetek a drogokról és a fűről?

Figyelt kérdés

1.Ha az illető fű/drog függő akkor milyen lesz az jövője/élete.

2.Miért legális a fű(én úgy tudom hogy a nagy része legális)?

3.Ha a gyereked füvezik/drogozik akkor mit tesznek a szülők.

4.Mért kerül az ember rossz társaságba?

5.Hogyan lehet leszoktatni ai illetőt a függőségtől?

6.Annyit ér az egész hogy kipróbáld?


És tudom hogy az alkohil,cigi,kávé is drog de ezek ne szerepeljenek a válaszaitokban, én olyan kábítószerekre gondolok amik illegálisak vagy illegálissá kell tenni és módositottak.


köszönöm :)



2016. szept. 25. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom, véleményem szerint válaszolok.

1. Ha konkrétan, valóban függő akkor is 2 "vége" lehet a dolognak. Kérdés az, hogy felismeri-e, zavarja-e a függősége, és hajlandó-e segítséget kérni, elfogadni.

Viszont nem minden esetben kell fuggosegrol beszélni, ha pl havonta "beleszalad" egy füves cigibe a barátokkal, az még nem a világ, sőt alkalmankenti használata pozitív hatással is lehet.

Ameg nem a drog határozza meg a mindennapjait, csaladjaval/embertarsaival való viselkedeset, ahogy pénz kerül a kezébe nem azon gondolkozik hogy honnan vegyen drogot, és egyébként a személyisége sem változott meg, addig nincs gond (tudom a vélemények megoszlanak, én az enyémet írom. )


2. A fű nem legális. Magyarországon az egyetlen legális "fű" az a biofű/herbal, (vagy a kísérleti fázisban lévő porok) tudomásom szerint mert kémiailag állítják elő és nagyon nem tudnak mit kezdeni vele/ellene. Időnként betiltjak, ilyenkor általában leallnak az oldalak ahonnan rendelni lehet, de 1-2 héten belül már ki is kiserleteznek egy új összetevőkből álló kábítószert, így a lehetőségek szinte vegtelenek.

Ezek a legális biofuvek egyébként HIHETETLENÜL KAROSAK, nem egyszer halálos áldozatot kívántak. Inkább szívjon az ember rendes zöldet (bár igen, az illegalis)

Ha hiszel az összeesküvés elmeletekben, akkor még az anyagi haszon és az emberek mihamarabbi ritkitasa is oka lehet.


3. Attól függ, hány éves.

18 éves kor alatt elviheted rehabra, de ha jól tudom ha betoltotte, már csak saját akaratából mehet. Ilyen rehabokon vannak felvételi elbeszélgetések ahol kiszurik, valóban gyógyulni akar-e az illető.

Ha pszichiátriára meg el lehet küldeni saját akarata ellenére (ezt nem tudom) azt semmiképp sem ajánlanám, mert 10000% hogy nem ott fog lejonni a drogokról, pláne ha gyogyszerezik is, csak olaj a tűzre.

Nagyon fontos a kommunikáció, hogy ő is felismerje ha függő. Veszekedni, vádolni nem célravezető. Fontos a támogatás, hogy tudja nincs egyedül, ám ha kap pénzt és úgy veszitek észre az hamar elfogy, drogokra költi, egyre kovetelozobb akkor az anyagi támogatást meg kell vonni, bárhogy fenyegetőzik is.


4. Családi problémák, maganyossag érzése, megfelelési kényszer...

Rengeteg oka lehet. Jó eszű, rendes gyerekek is hamar beszippantodhatnak. Sőt, felmérések alapján drogfuggok nagy része átlag IQ folottivel rendelkezik!!


5. Ismét írom, nagyon fontos hogy az illető is felismerje ha gond van! Ameg ellenkezik és nem néz szembe a dologgal, addig semmi esély, sőt a folyamatos "nyaggatastol" (Elnézést, tudom hogy teljesen jó szándékú az a "nyaggatas") "csakazertis" folytatja, esetleg még jobban bele is megy.

Egy nagy fordulópont segíthet, Ami valóban felismerésre, választásra kényszeríti. .

Én magamtól szoktam le, bárhogy imádkozott édesanyám, az nem segített. Magamban kellett elődöntenem.


6. Ez nagyban függ a személyiségtol is. Attól, mennyire érzi helyét a világban. Mennyire biztos magában, vagy éppen csak kapaszkodokat keres az életben, olyan dolgokat amikhez ragaszkodhat.

Ahogy az elsőnél írtam, ha csak neha neha fut bele egy FÜVES CIGIBE (RENDES FŰ, MARIHUANA! !) és ezt kétség, kényszer, önkontroll nélkül tartani is tudja, akkor én azt mondom megeri.

Ilyenkor 1x-1x becsuszhat más is "akkor már kiprobalom ezt is" alapon, de ha Tudatosan próbálja az ember, akkor legyen felkeszulve, TUDJA hogy mit próbál ki és annak milyen hatásai lehetnek.

Viszont ha zavaros az élete, a lelki világa akkor nagyon könnyen elnyelheti a dolog. ..


Remélem tudtam valamit segíteni, ha gondolod/gondolja privát üzenetre is válaszolok. Nem vagyok szakértő, viszont tényleg eléggé benne voltam ebben a világban, van tapasztalatom.


Szép napot!

2016. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok

Fontos még az is, hogy az élet más területein is meglássa a szépséget, örömöt találjon.

2016. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)


Még egyetlen kérdés?

Egyszer láttam az osztálytársaimat a vonaton (itt megemlítem hogy az osztálytársak párkapcsolatban vannak)

ami a lényeg velük szemben ültem velük mikor az egyik elővett egy fém valamit amiből az orr lyukából szívott fel és a párjának adta és ő is szippantott utána ivott egy korty fantát (a csaj aranyos meg szeretem titokban, de aggódok hogy füvezik/drogozik).

Annyi a kérdés hogy mi lehetett az és mit szívhattak fel?


Előre is köszönöm :)

2016. szept. 25. 15:27
 4/12 A kérdező kommentje:
és ugye ketten voltak
2016. szept. 25. 15:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Na hát az nem fű volt, valamilyen szintetikus cucc.

De kb bármi lehetett, amfetamin, kokain féleség nem hiszem hogy kokain, mennyi idősek?

Orrba már nagyon sokféle cucc van, és ha nem túl jártas az illető etéren, kb bármit eladhatnak neki, akár mosóport is.

Az azért lényeges hogy esetleg buliba mentetek a vonattal? Mert ha ez náluk kb mindennapos, az később bajt szulhet.

De ha alkalmi dolog és tudja használni az ember, lehet néha jó is.. Persze ezt nem sokan fogják így gondolni!!!

2016. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de leszogezem, hangsúlyozom senkit nem biztatok arra hogy drogozzon! !

:)

2016. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A fiú 20 a csaj 17 éves
2016. szept. 25. 17:27
 8/12 A kérdező kommentje:

egyébként almádiban voltunk 2 napot és hazafele jövet láttam ezt az eseményt.

És 17 éves vok és nem akarok se füvezni se drogozni

2016. szept. 25. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:

1. egyénfüggő, drogfüggő. Attól is függ, hogy mennyire van rászokva. Erre nem lehet egymondatos választ adni, bocsi. Ha érdekelnek bizonyos drogok, akkor szívesen beszélek róluk.


2. Magyarországon a fű (marihána, indiai kender, a lényeg hogy tetrahidrokannabiol) nem legális. Mostanában biztos hallottál a szintetikus marihuánáról, (bió, herbál stb) ezeknek semmi köze a marihuánához. Általában csak dohánylevél, lefújva valami vegyszerrel. Nagyon alja dolog ilyennel foglalkozni.. Sose tudhatod mi van benne, és mik a mellékhatások.


3. Ha a gyerekem füvezne, ezőször megkérdezném, milyen gyakran csinálja. Utána segítenék neki "leszokni". (azért raktam idézőjelbe, mert a marihuána használat nem alakít ki testi függőséget, mint a többi drogok. Csak lelkit. Tehát, ezért más mindenki. Valaki aki "rászokott", a teste nem kívánja, csak a lelke) Ha más kábítószerre lenne függő, akkor rehab.


4. Erre sem lehet válaszolni. Egyénfüggő. Általában azért, mert meg akar felelni a barátainak, osztályának. Látja hogy miket csinálnak, és nem akarja hogy azt higyjék róla, hogy nem meri. Angolul peer pressure, mások nyomást fejeznek ki rá.


5. Rehabra, elvonóra küldeni. Ott le tudják szoktatni. Még az alkoholistát is.


6. Itt is, attól függ mit. A marihuánát szerintem megéri, de mindenki eldönti maga. Meg, ha valaki az életében változáson megy át, akkor esetleg a természetes pszilocibin tartalmú gombát szokták használni. PErsze ez nem elterjedt, és nem is partidrog, mert egyéni hatásai vannak, aminek akkor van értelme ha az illető egyedül, otthon csinálja.


A másik kérdésedre is válaszolok: ,,egyik elővett egy fém valamit amiből az orr lyukából szívott fel"

Nagyon sok minden lehet. Lehet hogy dohány volt azaz "tubák" ahogy mondják. Ez csak sima dohány. Füvet nem lehet "felszívni" Sok nazálisan fogyasztható drog van, de ezekre általában egy diáknak nincs pénze

Színét, állagát láttad esetleg?


Ha esetleg van még kérdésed, privátba is írhatsz!

Amúgy tudom mire megy ki a játék, tetszik az a lány, és azért írtad ki a kérdést, hogyha összejöttök valamitől fogva, akkor hogy szoktasd le, ugye? :)

2016. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válasz 9-es , a lánnyal kapcsolatban v alamennyire igazad van , viszon nem láttam az állagát a cucnak

köszönöm megint :)

2016. szept. 26. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!