Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/1151 anonim ***** válasza:
14%
Bocsánat, közben írtak, úgyhogy elcsúszott a név:D Próbáld meg % alapján beazonosítani:D
2010. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/1151 anonim ***** válasza:
13%
tamara vagyok megint és gabival 100%osan egyetértek
2010. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/1151 anonim ***** válasza:
29%

Még mindig Gabi vagyok. Akkor sem az a megoldása ennek a helyzetnek, hogy tájékoztatjuk őket, hogy nem kötelező. Mert akkor senki se csináltatná meg a vizsgálatokat.

Azt kellene elintézni, hogy mindenhol legyen szeparált öltöző, és a diákok egyesével menjenek be. De mint már mondtam, ez nem az orvosok hibája. Nekik az a dolguk, hogy lemérjék a gyerekeket, megnézzék a heréjüket meg még kitudja mit.

2010. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/1151 A kérdező kommentje:

Esetmásolások folytatása...


Az aszódi Petőfi Sándor Gimnáziumba járó „Rékaa” néven hozzászóló tini lány 2009. október 8-án az iskolaorvosi vizsgálatáról szinte élő közvetítést adott. A történet így kezdődött: „Nekünk nemsokára lesz az orvosi vizsgálat, és eléggé be vagyok sz*rva, mert a honlapon le volt írva a vizsgálat, és egy-két sor nekem nagyon nem tetszett. Például ez: ... nemi fejlődés értékelése ... Be vagyok sz*rva, mert az iskolaorvos FÉRFI és én nem vagyok hajlandó bugyira vetkőzni egy férfi előtt...... Nem nőgyógyászhoz megyek, hanem orvosi vizsgálatra, és ilyenhez márpedig NINCS JOGA egy f*szkalap iskolaorvosnak!”

A beszámolóra október 13-án került sor, ekkor az aszódi lány ezt tette közkinccsé a fiatalok által használt fórumban: „Na meg volt a vizsgálat. (…) Egyszerre 3-an mentünk be, és bent az orvos közölte velünk, hogy a melltartót azt szépen vegyük le. De én nem vettem le. Elkezdte fújni nekem, hogy ő az orvos, és neki ezt meg kell csinálnia, őt nem érdekli, hogy ő hapsi és mi meg lányok vagyunk ezt meg kell csinálni. Másik két barátnőm kussolt én meg a képébe olvastam a jogainkat. (...) Elolvastam mindent erről az egészségügyi sz*rságról, és le volt írva, hogy nem kötelezhet az orvos olyanra, amit a páciens nem akar. Semmire nem volt jó a melltartó levétele, mert a másik két csaj, aki levette a melltartót, annak csak felírt valamit a lapjára és ennyi. Magyarul csak meg akarta nézni a disznója! (…) Átkozott minket rendesen a doki. (...) Ja és a bugyiba is beakartak nézni, de szerencsére azt nem csak én nem engedtem, hanem egyik lány sem, pedig 17 lány van az osztályban, de mindenki közölte, hogy ezt nem engedi. A dokinak a vérnyomása a csillagos égben volt. A védőnő is pampogott, hogy mi még csak kislányok vagyunk és meg kell engedni a vizsgálathoz szükséges dolgokat.

2010. ápr. 24. 12:50
 35/1151 anonim ***** válasza:
91%

Hé akkor is az én tököm senki ne vizsgálgassa úgy hogy az osztálytársak látják,a csajoknak sem jönne be ha muffjukat úgy nézik hogy a többi lány látja őket meztelenül!


A másik hogy egy doki csinálta az intim vizsgálatot és minek oda 5 meztelen ember amikor egyszerre úgyis csak 1

et tud megnézni,szóval miről beszélünk,2 másodpercet csak tud várni.Tom

2010. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/1151 anonim ***** válasza:
94%
Hát én nem hagytam hogy az alsómban nyúlkáljon meg nézegessen,meg probáltunk szólni hogy a mell vizsgálanál se legyen bennt más,de szart a fejünkre,pedig nálunk is csak 1 doki volt,meg ideje is volt.Kati
2010. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/1151 anonim ***** válasza:
10%
tamaraa....jézusom, az agyamra megy ez a sok fujjogó tini....jajneee, nenézze meg a melleim, neee....igen b@sszátok meg, az a köcsög orvos a ti 11 éves melleitekre kíváncsi. az agyam eldobom, komolyan. sok hülye primitív piccsa. jézusom...najó. elegem van ebből a topicból:D
2010. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/1151 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az összes srácot hívta be és úgy akarta letolatni az alsót,de páran ott hagytuk,nem engedtük,a többi vizsgálatot megcsinálhatta,ráadásul kicikizte az egyik fiút,szóval fejlettlen volt és még csak 8.-ban pelyhesedett és azt a keveset is leborotválta,hogy dúasbb legyen,erre beszólt nézzétek meg na ezt nem szabad.Peti
2010. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/1151 anonim ***** válasza:
97%

Tamar olvasd már el!

Nem a vizsgálattal van a baj,de ne keverjen már más ott,főleg ha a nemiszervedett nézik és ne tegyen a fejlettségedre v. fejlettlenségedre megjegyzést.

2010. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/1151 A kérdező kommentje:

Az iskolaorvosokkal szembeni ellenállás tekintetében legmesszebb az „Ennis” nicknevű lány ment, valamint a legtöbb hozzászólást ő írta a megtapasztalt élményekről. Az ő története 2009. november 11-én kezdődött: „Nekünk hétfőn volt orvosi vizsgálat, és kb. egyszerre olyan 5-6 lány volt bent (nagyon kicsi a szoba). (…) Le kellett venni a pólót, felfeküdni az asztalra és utána közölte a FÉRFI pedofil iskola orvos, hogy vegyük le a melltartót is. Én közöltem vele, hogy azt nem fogom levenni, ő meg jól le*gatott, hogy így meg úgy, én persze nem hagytam magam, és visszapofáztam, és akkor a fejünkhöz vágta, hogy hihetetlen, hogy nem vagytok képesek levenni, hogy megtudjam hallgatni a szíveteket. (...) Volt bent 2 asszisztensnő és az orvos, és iszonyatosan lekezelőek voltak velünk az első perctől fogva. És az egyik asszisztens el kezdett pampogni, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező. Én meg megmondtam, hogy olyan törvény nincs, hogy a pácienst le kell vetkőztetni akarata ellenére csak mert a drága orvos kíváncsi rá. Eléggé bepöccent erre, és mondta már az elején, hogyha nem vesszük le, akkor megtagadjuk a vizsgálatot. Holott a többi vizsgálatot meg lehetett volna csinálni (szemvizsgálat, hallás) de ő majdhogynem kikergetett minket. A lényeg, hogy kiküldtek minket.


A lány később tovább ment, a november 23-ai bejegyzése szerint az iskolaorvos egyenes pedofil: „A valószínűsége pedig igen csak nagy annak, hogy ez a nyomorék egy PEDOFIL ÁLLAT, mert egy a 10-15 perces beszélgetésnek nem félmeztelenül kellett volna történnie, másrészt a 11. osztályos lányoknak a mell körüli nyirokcsomójukat is megtapogatta (persze inkább a mellüket) és az egyik dagadt cigány csajnak egyszerűen nem tapogatta meg, mert nem volt gusztusa. (...) Akkor ez mégis milyen? A fiatal jó alakú csajokat tapogatom, a csúnyább ducibbat meg nem? (…) És ő egyáltalán nem arra volt kíváncsi, hogy milyen a szívhangunk, hanem csak a mellünket akarta nézegetni a k*cs*gje. A másik csaj, aki levette a melltartóját, annak megnézte a szívhangját, utána pedig még vagy millió kérdést rakott fel neki, és a dokival szemben kellett álljon, és nem vehette fel a melltartót, és amikor oda akarta rakni a kezét a melle elé, hogy azért mégse egy szál cs*csbe beszélgessen a dokival, akkor rászólt, hogy nem kell takargatnia magát, rakja le a kezét! Na akkor ez mi?! Ez egy kiéhezett pedofil állat”


Ennis külön kiemelte még az orvos lekezelő stílusát is: „Szerintem az orvosi szakkönyvben nincs oda írva, hogy az orvos feladata a B*NKÓ MAGAVISELET és a diákokkal szembeni LEKEZELŐ HANGNEM. Velem egy ilyen k*cs*g iskola orvos ne beszéljen így, ugyanis nem vagyok a kutyája. (…) Nekünk is vannak JOGAINK és ÉRZÉSEINK ! És számomra ez nagyon megalázó volt, de őt nem érdekelte, minden egyes szavával egyre jobban a földbe tiport!

Ennis végül a következő bejegyzéssel zárta sorait: „De nem sokáig lesz ő az iskolaorvos! Sokan panaszkodtak a mi osztályunkból és a másikból, hogy milyen egy sz*mét pedofil r*hadk* az orvos, és az igazgató igencsak bepöccent rá, úgyhogy nemsokára repülni fog!„


A témára rákeresve kiderült, hogy a jelenség általános, az internet számos tini-fóruma foglalkozik a kérdéssel.

2010. ápr. 24. 12:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!