Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne értelme hivatalosan is...

Lenne értelme hivatalosan is diagnózist szerezni arról, hogy Aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy lenne-e értelme, megérné-e diagnózist szerezni arról, hogy Aspergeres vagyok (jól funkcionáló autisztikus).


Nagyon nehezen kezelem a társas szituációkat, s olvastam sok helyen, hogy ha valaki bizonyítottam Aspergeres (autisztikus), akkor segítenek neki saját egyéni tanrendeket összeállítani.


Évekig próbáltam egyetemen diplomát szerezni, de sose tudok benn maradni előadásokon, gyakorlatokon, el kell menekülnöm, mert nem bírom az emberek közelségét elviselni. Akkora stresszt jelent ez az egész, hogy más automatikus válaszként bármi hasonló szituációba keverednék, azaz valahol oktatni akarnának, és számon kérni, már támadólag lépek fel, mert iszonyatosan ideges és frusztrált leszek.


Nem vagyok iskolakerülő, sem nem tanulékony.


2016. okt. 7. 08:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem diploma és nem tanulás opcióként nem létezik, mert genetical engineer akarok lenni, de ahhoz papírok kellenek, valamint oktatások teljesítése.
2016. okt. 7. 08:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is csak most kezdtem el az egyetemet. A nagyelőadókban még jobban el tudom magam szeparálni, de a kiscsoportos órák iszonyatosan megterhelnek. Óra előtt a többiektől úgy 20 m távolságra vagyok - ők azt hiszik utálom őket, pedig nem velük van a bajom ,hanem a helyzettel. Elképesztően meg tudlak érteni.. Én idén kaptam diagnózist. Mindenképp megéri, hisz többtízezer forintot kaphatsz az államtól az autizmusért -bár rengeteg kört le kell futni. Plusz tudd, hogy a bejelentkezéstől számított 4-5 hónap előtt nem kapsz diagnózist.

Korod, nemed? én 24f


Talán beszélgethetnénk..

2016. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én 27 n vagyok. Írj nyugodtam.
2016. okt. 8. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!