Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha eddig nem végeztek nálam...

Ha eddig nem végeztek nálam gyógyszerekre allergiatesztet, honnan lehet érzékenységre gyanakodni 1-1 készítmény esetén?

Figyelt kérdés
Pl. Klacid uno, és a papírkára írt mellékhatások csak Calcimusc hatására múltak el, amit pedig allergiára szoktak adni.
2008. okt. 3. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta anyukám világ életemben, hogy semmilyen gyógyszer allergiám nincsen. Ezt addig el is hittem, amíg be nem vettem az első szem Aleve-t. Tiszta apró piros folt lettem tőle a szemem alatt meg a mellkasomon. Jó, azt hanyagoltam. Aztán 1-2 éve felírtak Apranaxot. Attól olyan lett a nyakam, mintha kiszívták volna. meg az oldalamon is lett egy folt. Bevettem mégegyet (nem esett le, hogy a gyógyszertől volt ez) és ami előtte piros folt volt a nyakamon, az totál belilult, és a bőröm felső rétegét le lehetett szedni. Perzse mki azt hitte, h ki van szívva a nyakam. És hozzáteszem, hogy a folt a nyakamon azóta is ott van, csak halványan. Úgyhogy nem tudom mi alapján állapítják ezt meg a kórházban. Mert úgy tudom, amikor születés után kijöttök a kórházból már akkor is tudnak néhány allergiáról. De hogy miért nem tudnak mindenről az rejtély előttem.
2008. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! amennyiben egy-egy gyógyzser beszedés után piros foltok,dagadás,tüsszögés stb. alakul ki,akkor allergiás vagy rá, és soha többet nem szedheted,meg kell nézni milyen hatóanyag van a gyógyszerben és azt bmilyen más gyógyszerben is kerülni kell,orovsoddal még a fogorvosnál is mindig közölni kell,a gyógyszer allergia,ha a hatóanyaggal ujra érintkezik a szervezet,akár halált is okozhat...
2008. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok,pl, én penicillin érzékeny vagyok,tavaly nyáron derült ki, el kezdtem tőle dagadni, a fejem,torkom stb...teleonáltunk az orvosi ügyeletre,h mi a teendő,és meglepetésemre mentő érkezett,ugyanis fulladást okozhat...ahogy eldagad az ember torka,nyelve stb..jaa, éselőtte pár évvel szedtem be szintén penicillin tartalmút,de akkor csak kiüéseim lettek, tavaly nyáron mint láttod durvább,gyógyszer allergiánál mindig durvábban jelentkezik, a szervezeted elkezdi termelni a hisztamint és attól lesznek ilyen tünetek...ja,és ritkán végeznek gyógyszer allergia vizygálatot,azt is csak inteziv osztályon végzik,és elég drágán..ugyanez álla méh és darázscsipésre,valemint az is h esetleges allergia teszt kiválthatja az allergiát gyógyszereknél,méh és darázscsipésnél is...lehet kicsit kusza lett...
2008. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem baj, értem azért. Köszi :-) Anyukámnak tűnt fel a Kalcidnál, hogy erősen remegett a kezem, meg kipirultam. Nem vettem be több tablettát, azóta ezek nem jelentkeztek újra.
2008. okt. 4. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!