Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 éves gyermekem státuszvizsgá...

3 éves gyermekem státuszvizsgálatán a háziorvos lúdtalpat állapított meg, de nem küldött sehová (ortopédia). Van teendőnk?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Manapsag mindenkinek ludtalpa van. Menj el a deichmanba es vgyel neki egy ludtalpbetetet
2016. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt mutat egy jó gyakorlatot:

https://www.youtube.com/watch?v=U2BFeod_JMk 13percnél

Szerintem minden lábgyakorlat jó rá, ahol nem taposol a talpaddal.

pl.: úszás, trx es gyakorlatok


Tudom, hogy a 3 éves ezeket nem tudja

2016. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez mennyire lehet megoldás, de mivel a gyermeked 3 éves, így talán még változtatható a csontozata a már kialakult lúdtalp esetében is.

Lúdtalp betétet mindenféleképpen vegyél neki, de én inkább egy gyógyszertárban vagy egészségügyi dolgokkal foglalkozó üzletben venném meg neki, mint kereskedelmi üzletben - bár ez lehet, hogy csak az én heppem, hogy szeretem az ilyeneket szakboltban megvenni.

De az is lehet, hogy segítene rajta még, ha minél többet járkálna mezítláb. Tudom, hogy most már jönnek a hidegebb idők, de otthon a lakásban ha zoknit, vagy 2 zoknit adsz rá, nem feltétlenül szükséges papucsban vagy cipőben járkálnia a gyereknek, és ettől nem fázik fel még. És a lábát érik a testsúly által ért terhelések.

Ugyanis sokszor azért alakul ki lúdtalp, mert az ember - akár felnőtt, akár gyerek - mindig cipőben jár, így nem a talpa, hanem a cipője fogja fel a ránehezedő súlyt, amivel a láb izomzata úgymond eltunyul, és akár a csontok is deformálódhatnak, hiszen felveszi a cipő vagy a papucs alakját, ami ugye egyenes talpú.

Ha valakinél ez felnőttként alakul ki azzal nem lehet sok mindent kezdeni, de ilyen kicsi korban, amikor még az izomzat és csontok is a fejlődés elején vannak, talán még javítható, esetleg megszüntethető.

2016. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!