Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rángatom állandóan a...

Miért rángatom állandóan a vállam és a fejem hátrafele, hogy szokhatnák le róla?

Figyelt kérdés

2016. okt. 14. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Direkt csinalod? Meddig tart? Mas tuneteid nincsenek? Ha nem tudod iranyitani, akkor erdemes lenne egy neurologiai kivizsgalast csinaltatni. Epilepszia jele is lehet pl.
2016. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Direkt,de mégis szerintem valami kényszer.Hátra rántom eltelik max.2s és újra.Alvás előtt hagyom csak abba
2016. okt. 14. 18:04
 3/6 anonim válasza:

Tehát nem akaratlanul történik?

Szerintem mindenképp menj el vele orvoshoz. Olvastam már hasonlóról de nem jut eszembe a neve,hogy mi lehet ez. :/ Normálisnak semmiképp nem normális.

2016. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Eszembe jutott! :) Tourette-szindróma.

Szerintem valami ilyesmi lehet a háttérben. Ismétlem: orvos minél előbb!


[link] [link]

2016. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt az önkéntelen mozgást, amit végzel "tik"-nek nevezik. Tourett-szindrómáról csak akkor beszélünk, ha motoros tik (tehát valamiféle mozgásos; izomrángás) ÉS vokális tik (pl.szavak, vagy mondatok önkéntelen kimondása) IS fennáll. Ha nálad nem jelenik meg hangadásos tik, akkor ez nem Tourette. :) De ettől függetlenül fennállhat tik-zavar.

Hány éves vagy? :) A tik-ek nagy része már 18 éves kor előtt megjelenik. Mennyi ideje áll fent? Mikor tapasztaltad először, erre emlékszel?

Orvoshoz kéne vele fordulni.

(Gyógyszeresen akkor kezelik, ha fájdalmat vagy stresszt okoznak, vagy hangulati tünetekhez vezetnek. De pszichoterápiával már nagyon jól kezelhető! :) De erről majd az orvos/klinikai pszichológus tájékoztat! :) )

2016. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

13 m

Már 1 hónapja csinálom

2016. nov. 3. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!