Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Garatgyulladás kezelése?

Garatgyulladás kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltam fül-orr-gégészeten, háziorvoshoz nem tudtam volna eljutni, de kórházban bejutottam délután a gégészetre. Eleinte azt hittem, hogy a manduláimmal van gond, mert mostanság sok gond van a torkommal. De nem, garatgyulladás. Lázam se ma se tegnap. Hányingerem volt este, most túl jó a gyomrom, fejfájás, végtagfájdalom, orrfolyás - sárga orrváladék, nem hidegrázás, de fáztam.


A doktornő a vizsgálat után annyit mondott, hogy részükről további teendő nincs. Gondolom ez azt jelenti, hogy nem indokolt az antibiotikum.


Házi gyógymódra én ezeket gondoltam: strepsils, C vitamin szedése, meleg tea mézzel és citrommal, kamilla teával öblögetés, esetleg vizesruha a torokra? Párásítás a szobámban, mert száraz az orrom és torkom is. Fekvés indokolt? Nem érzem magam túl jól, de nem tudom, hogy ezzel szükséges-e a fekvés. Esetleg olyan, amire nem gondoltam?


Köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 21. 07:41
 1/8 A kérdező kommentje:
*most se túl jó a gyomrom
2016. okt. 21. 07:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Van echinacia tinktúrám itthon. Tippet kaptam, hogy azzal gargalizáljak. Próba cseresznye.
2016. okt. 21. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Meleg teát ne igyál, ugyanis gyulladt toroknak se a meleg, se a hideg nem tesz jót. Langyos. Az a jó.


Napi 2000 mg C vitamin elosztva, sok-sok méz, amit próbálj a torkodon tartogatni egy kicsit, csak utána nyeld le.


A propolisz is segíthet, olvass utána.


Ha nincs lázad, akkor a fekvés nem indokolt, de ha a szervezeted igényli és meg is teheted, akkor feküdj.

Kamillateával öblögethetsz, inhalálhatsz is.


Strepsils helyett a Tantum verde forte spray-t ajánlanám valamint a Dorithricin-t.

2016. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Aztnem értem egyedül, hogy mitől van hányingerem. Egy pohár vizet vagy teát nem tudok úgy meginni, hogy ne legyen hányingerem. Az evéssel is ez a helyzet.
2016. okt. 21. 17:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Éhes vagyok, de legszívesebben nem ennék semmit. Nagyon frankó érzés :(
2016. okt. 21. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van.Mutass képet a torkodról.Én sós vízzel gargalizálok.
2016. okt. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Irod,hogy mostanában gondok vannak a torkoddal,mire gondolsz?Lehet,reflux miatt a van a hányinger,nem ártana gyomortükrözést csináltatni.A reflux miatt is lehet garatgyulladásod.Mióta tart és milyen a torkod,mit látsz ha megnézed a tükörbe?A kamillás öblögetés jó ötlet,én is csinálom hónapok óta,mivel évek óta tartó idült garatgyulladásom van.Valamicskét javult a kamillától.Már rengetegszer voltam gégészeten,többször tükrözték is a torkom,legutóbb ecsetelték is de nincs sok javulás.Szinte állandóan érzékeny a garatom nyeléskor,mindig vörös,a garatívek duzzadtak és időnként kis hólyagokat látok a hátsó garatfalon.A nyelvcsapom is gyakran megnagyobbodik,érzékeny.A manduláim megvannak,de szerencsére nincs gond velük,nem a mandulák okozzák a gyulladást.A száraz levegő okozhat gondot,most én is párásítom a szobát.
2016. okt. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.Nekem általában ilyen a torkom:

[link]

2016. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!