Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Futás közbe hogy vegyem a...

Futás közbe hogy vegyem a levegőt?

Figyelt kérdés
Sok ideje futok , 2km kéne teljesítenem 9perc alatt amivel nem lesz gond viszont sokszor beszorul a levegő és nem tudom hogy kéne vennem a levegőt hogy jó legyen :'( Az tesitanárom azt mondja még nem szokott hozzá a tüdőm a futáshoz vagy már nem is tudom mit mondott :P de valami ilyesmit...... Nemrég futok az tény de szeretnék úgy futni hogy ne szoruljon be a levegő és akkor a 2km is könnyebben fog menni !

2016. okt. 25. 17:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Az elején azt írtam sok ideje futok a végén meg hogy nem :D Az elején azt akartam mondani hogy nem sokat futok bocsi :D
2016. okt. 25. 17:57
 2/8 anonim válasza:
orron beszivod es szajon kifujod a levegőt
2016. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja úgyszoktam de egy idő után légszomjam van nem elég a levegő és muszály szájon :D Ma úgy csináltam és másfél kilóméter után úgy szédültem :D de legalább már annyit letudtam futni ilyen légzéssel
2016. okt. 25. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az orron szívás nem megy ám mindenkinek!


Tapasztald ki, hogy melyik tempóhoz milyen légzés passzol. A 9 perces 2 km-hez már tényleg hozzá kell szokni, "sietni kell" végig. Én pl. egy éve futok, 6:50-es 1000 méterekről eljutottam oda, hogy jobb napokon 5 km-t tudok 5 perces ezrekkel tartani. Egyszer próbáltam 1 km-t, az meg épp 4 perc lett. 95 kilóval nem könnyű vágtázni, na.


Szóval párszáz km után sem jutottam el oda, hogy orron tudjak elég levegőt venni. Marad az, hogy az elején 4 lépésenként szívok-fújok, aztán a táv nagy része alatt 3 lépésre ki, háromra be, ha pedig a végén hajrázok, akkor két lépésre gyorsul a légzésem. Mindez szájon.


Egyszer a fiam kajakedzésén hallottam az edzőt (épp futottak), hogy figyeljenek oda a kifújásra, venni senki nem felejti el, csak rendesen kifújni nem szokták az emberek. Lehet, hogy neked is ez van.


Szánj rá pár km-t, hogy játszol a légzéseddel, próbálgatod, hogy neked mi válik be.


Ha pedig beszorulás alatt azt érted, hogy szúr az oldalad, akkor arra figyelj, hogy sport előtt kb. 4 órával már ne egyél sokat, előtte 2 órában ne igyál sokat (indulás előtt 1 korty azért belefér, csak hogy ne legyen "tapló" a szádban). Ha pedig beszúr, akkor próbálj épp a levegőn változtatni. Ha páros lépésre veszel levegőt, akkor mindig ugyanarra a lábra érkezel, mikor megtelik, vagy épp kiürül a tüdő, sokaknak segít, ha ebből a ritmusból kizökkentik a testüket. Ezért is jó a 3 lépéses légzés, mert akkor lesz egy láb, amin én szívni kezdesz, egy meg olyan, ahol mindig épp fújni. Legalább ez váltakozik.


Aztán van olyan is, hogy valaki nem tud ugyanaddig kifújni, mint szívni, mert hamarabb kiszalad az a levegő, amit egy mély belégzéssel beszívott. Ez sem baj, lehet 3-ra szívni, kettőre fújni (vagy 4-3). Szerintem ennek a tüdő alacsony kapacitása lehet az oka, tehát ha sportolsz eleget, akkor ez fejlődhet.

2016. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. okt. 26. 14:23
 6/8 A kérdező kommentje:
3 ütemesen próbálkoztam és bevált ! 3 szaggatot lélegzet az orron aztán szájon ki és ezt úgy betájolva hogy 3 lépés alatt . Ma 3200métert futottam probléma nélkül 11-12 perc alatt
2016. okt. 27. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Az rengeteg! Nem számoltál el valamit? :)
2016. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régen apa is így futotta :D max 1 másfél percet számolhattam el
2016. okt. 28. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!