Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért magas a vérnyomásom ha...

Miért magas a vérnyomásom ha más méri? Lehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés

Mindig magasabb a vérnyomásom, ha más méri, mint ha én. Tavaly a suliban kaptam egy papírt, hogy 1 hétig mérjem magamnak, majd 1 hét múlva adtak egy másikat, mert azt hitték, hogy hazudtam :S Ugyanis mikor én mérem, nagyon jók, teljesen normálisak az eredmények, mikor más (teljesen mindegy, hogy ki), akkor olyan 130 körül van. Nem érzem magam idegesebbnek, esetleg csak amiatt, hogy már megint biztosan magasabb lesz. Van a családban magas vérnyomásos, de nem félek ettől jobban, mint egy agyvérzéstől, vagy attól, hogy elüt a busz.


Mitől van ez és lehet ellene tenni valamit? Holnap megint vizsgálat lesz a suliban, előre várom...


2016. nov. 8. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,természetes jelenség. Az orvosi váróban töltött másfél óra után mindenkinek magas.

Egy vérnyomásmérés-nem vérnyomásmérés,ez is igaz.

Akinek otthon is,megszokott tevékenységek végzése alatt magas,annak az. Erre van egy Holter nevű készülék,24 óráig viselni kell.de az kideríti,hogy magas-e? Kérj egy ilyet,ha aggódsz.

2016. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is magas az orvosnál. ezért itthon mérem rendszeresen és azt viszem el az orvoshoz megmutatni, nagyon sok embernek magasabb az orvosnál.

Ez "fehér köpeny szindróma", ha stresszes vagy orvosnál, akkor feljebb megy a vérnyomásod. Mondd meg ezt az orvosnak, szerintem másokkal is előfordul. ezt neki is tudnia kellene.

2016. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is fehérköpeny-szindrómám van.

Ez konkrétan azt jelenti nálam, hogy alapból otthon nem megy 120/80 fölé a vérnyomásom. A kórházban simán produkáltam 150/100-akat is.

Már gyógyszert is akartak adni.:)


Mondd meg a suliban, hogy fehérköpeny-szindrómád van, nem olyan ritka dolog ám ez! :)

2016. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet igen tenni ellene. A lányomnak az orvos mondta, hogy sürgősen kezdjen el sportolni, és tényleg elmúlt neki a kiugrás.
2016. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


Az a baj, hogy a fél osztály ilyen papírral jön ki, mert akkor és ott ha 120 fölött van, akkor adják a papírt, mert tizenéveseknek sok... Szerintem csak megállapodásuk van a nyomdával.

Teniszezek, tollasozok, bringázok, gördeszkázok, ha valami kimarad, elmegyek helyette futni. Ezt mindet kb fél éve, de előtte is bringáztam és eljártam kocogni. Mégis így van.

2016. nov. 8. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!