Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás, mitől lehet? (Képpel)

Hajhullás, mitől lehet? (Képpel)

Figyelt kérdés

Vérképem a házi orvos szerint normális. Terheléses vércukron is voltam, nincs cukorbetegségem. Fogászati gócvizsgálaton is voltam, bár volt egy bölcsességfogam amit a napokban kiműtöttek, és maradt még benn 2 foggyökér amit a jövőben kiműtenek, azt mondta a fogorvos, hogy nem lát a röntgenen olyan elváltozást ami hajhullásra adna okot. Azt is mondta még, hogy az a fajta hajhullás ami nekem van kinézetre nem góceredetű, mert akkor foltokban kopaszodnék. Van egy epekövem, amit majd ki fognak műteni, az nem tudom lehet-e góc a szervezetben. Bőrgyógyászatra fogok menni természetesen, de 3 hónap múlvára kaptam időpontot. Nagyon ideges vagyok már emiatt, és aggódom, hogy az egész hajkoronámat elveszítem. :S Valakinek valami ötlet, vagy tanács?


[link]


[link]


A vérképről a fotó nem túl jó, de ilyet tudtam perpill csinálni.


2016. nov. 9. 05:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Esetleg egy új vérvétel? Mert augusztus azért rég volt már. Szedj A vitamint,folsavat,biotint,E vitamint,C vitamint, B vitamint, egyél májat,parajt,halat,tojást,lencsét,igyál tejet..

Figyelj a fehérje beviteledre is..

2016. nov. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Én ezt a vérképet nem látom rendesen. Vas melyik tartományba esik? Határon belül, v. kívül? Süllyedés mennyi? Mind a kettő mutatja a gyulladást, ha van. A vas szint, ha alcsonyabb akkor folyamatos gyulladás, mivel a gyulladás esetén a vas szint alacsonyabb lesz a vörösvérsejtek száma miatt.

Ugyanakkor a fehérvérsejtek száma megemelkedik: süllyedés mutatja ezt meg.

Ez a kettő, ha együtt van egyértelműen mutatja a gyulladást.

Gyulladás lehet egy rossz fogtól is, hiába a szádban van, akkor is a vérkép mutatja azt meg. Most nem azt mondom, hogy neked ez van, csak elmondom mit gondolok.


Fontos. Ez egy hetedik hónapban készített lelet, most pedig 11. hó van. Azóta tehát eltelt 4 egész hónap!


Ezen idő alatt csökkenhetett a fenn álló probléma, de az is lehet, hogy rosszabb lett.


A hajzatod mindig ilyen volt, vagy vagy mennyiben változott? Milyen volt előtte? Mikor kezdődött?


Addig is egy hasznos tipp. Ricinus. Keress rá, rengeteget segíthet. Viszont a fő okot, azt nem szünteti meg.


Hormonok? Endokrinológus!

Hány éves vagy? Változó kor? Terhesség? Terhesség utáni állapot? Sok a kérdés.


Még a bölcsesség fog amit kihúztak is ludas lehet, mivel bizonyos gyulladási folyamatok nem rögtön, és azonnal jelentkeznek, van ami pár hónap múlva (pl. egy műtét utáni állapot, mely azt a célt szolgálta, hogy adott szervet helyrehozza), van ilyen is.

"Utócsengés"

2016. nov. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Mivel a tsh-m rendben van a háziorvos nem küldött tovább endrokinológiára. A vérkép nem probléma, hogy régi, mivel a hajhullás körülbelül 2 éve kezdődött. Sose volt annyira dús hajkoronám, de mostmár rendesen látszódik a fejbőröm, régen sohasem látszódott, akkor sem ha összefogtam a hajam. Ha most összefogom a hajamat, rendesen csak csíkokban van hajam. Azt elfelejtettem hozzá írni, hogy 1 éve rendszertelen a menstruációm is. Tavaly decemberben jött meg utoljára rendesen. Ez alatt az 1 év alatt, volt, hogy nem jött meg, volt hogy megjött, de ha meg is jött akkor is csak ilyen pecsételő vérzésben. Mindig rendszeresen volt a vérzésem, erős vérzés, és erős alhasi görcs kísérte. 1 éve a görcs sem jelzi ha esetleg megjönne. Ha nem lenne kicsit véres a bugyim észre se venném, hogy "megjött". Valami csoda folytán viszont ebben a hónapban végre újra rendesen megjött, de ezt sem kísérte alhasi görcs, de legalább véreztem rendesen. Egyébként 23 éves vagyok, nem vagyok, nem voltam terhes, és aggódok, hogy soha nem is leszek :( Voltam nőgyógyásznál a vérzés hiánya miatt, azt mondta minden rendben van, azért nem menstruálok, mert túl sok a súlyfeleslegem. Ebben lehet valami mert az utóbbi fél évben leadtam 25 kg-t, lehet amiatt jött most meg.

Csináltam még két képet, egyet összefogott hajjal, hogy lássátok mennyire durva a helyzet. Még rossz ránézni is.

[link]

Meg egyet a vérkép aljáról:

[link]

Ha a vassal lett volna gond, vagy a vérkép alapján gyulladás lenne a szervezetemben, arról csak szólt volna a háziorvosom nem? Azt mondta, minden rendben a vérképemmel.

2016. nov. 9. 06:48
 4/34 anonim ***** válasza:
A véreredményed régi. De abban a fehérvérsejt emelkedett,ami gyulladásra utal. A süllyedés nem pontos meghatározás gyuuladásra, a CRP igen,de egyik soncs rajta. Viszont abban is igaza van az orvosnak,hogy a gócos hajhullás kopasz foltokkal jár a fejbőrön. Fiú vagy,vagy lány? És hány éves? Nem akarlak elkeseríteni,de az ilyen jellegű kopszodás az úgynevezett férfias(androgén) kopaszodás,ami genetikai adottság és maximum hormonkezeléssek befolyásolható,de annak számtalan,a kopaszodásnál zavaróbb és káros mellékhatása van. Urológián voltál? Oda sem ártana elmenni és kell egy friss vérkép,de azt a bőrgyógyász valószínűleg úgyis kérni fogja.
2016. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Szóval lány vagy. Akkor urológiára természetesen nem kell menni,hanem nőgyógyászhoz.
2016. nov. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Lány vagyok,és mint említettem 2 éve kezdődött csak a hajhullás.A családban anyukámon kívül senki sem kopaszodott meg, és ő is csak azért, mert cukorbeteg. Még a nagymamámnak is 85 évesen olyan dús haja van, hogy megirigyelhetném. Szóval nem hinném, hogy genetikailag ilyen, de ki lehet ezt valahol deríteni? Múlthéten hívtam fel a háziorvost, hogy kell-e a bőrgyógyászatra új vérvétel és beutaló, mivel már mind a kettő régi, és azt mondta, hogy mivel 2 éve megvan a probléma, és láthatólag azóta se javult meg, nem kell új vérképet csináltatnom és beutaló sem kell új.
2016. nov. 9. 06:57
 7/34 anonim ***** válasza:

"Azt elfelejtettem hozzá írni, hogy 1 éve rendszertelen a menstruációm is. Tavaly decemberben jött meg utoljára rendesen. "


MI? Ez most komoly? Meg pecsételő, stb?

Hát akkor mégis csak van egy folyamatos hormon probléma!!!!


Hiába mondott az orvos mást, van!

És ez még csak 1 ok.

2016. nov. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász, az endrokinológus(nála voltam tavaly nyáron) mindegyik azt mondta, a túlsúly az oka mindennek. Tavaly júliusban voltam endrokinológusnál a hajhullás miatt, ő itatott velem hormon gyógyszereket, ezzel letudta a vizsgálatot és betudta annak, hogy kövér vagyok, mert ott a leleteim jó eredményeket mutattak. Ekkor még nem voltak menstruációs zavaraim. Tavaly decembertől kezdődtek a menstruációs zavarok, körülbelül 3 hónap után mentem el ezzel nőgyógyászhoz, ő is azt mondta, minden rendben van, fogyjak le és beáll a menstruációm. Kiváncsi lennék, ha lefogynék 50 kg-sra akkor mi lenne a kifogás, hogy nem javul az állapotom...
2016. nov. 9. 07:04
 9/34 anonim ***** válasza:

"mert az utóbbi fél évben leadtam 25 kg-t, lehet amiatt jött most meg. "


Figyu. Aki sok kilótól szabadul meg, ott is komoly gond lehet, mivel nem egy és nem is két esetről hallottam, hogy komoly hiánybetegség alakult ki nála, meg olyan mértékű fogyás, ami az egészségének nem tett jót.

Például ott van az az énekesnő a Fekete Vonatból, most nem jut eszembe a neve. Neki is pont ilyen problémája volt, sokat adott le, és emiatt kihullott elég rendesen a haja. Amit aztán parakókával palástolt. Azóta kicsit magára szedett, és láss csodát, helyreállt a haja is. Van ilyen is. Lehet azért nem mutatta a hormont a lelet, viszont ilyen mértékű fogyásnál a menszesz simán elmarad, kimarad.

Az anorexiásoknál is kimarad, és minden megterhelésnél, jelen esetben sok fogyás.

A konditerembe járó, izmot magukra nőknél is kimarad, még ha nem is kokszolnak, mert annyira megterhelik a szervezetüket.

2016. nov. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Egyébként egészségesen étkezem, és mindennap mozgok, futok reggel és este 1 órát normál tempóban. Amikor csak tehetem, és van nap, akkor napozok az erkélyen könyvet olvasva, mert az is jót tesz a hajhagymának. Viszont mivel kiskorom óta nem vagyok képes megenni a halat, és mint tudjuk a pajzsmirigy alulműködés egyik alapja a jódhiány, és a legtöbb jód a halban van, ezért én eléggé gyanakszom pajzsmirigy alulműködésre. De az endrokinológián nem állapították ezt meg :(
2016. nov. 9. 07:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!