Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hogyan kúrálja a nátháját?

Ki hogyan kúrálja a nátháját?

Figyelt kérdés

Itt náthára gondolok, mert szerintem egy erősebb betegséggel egyértelmű, hogy mindenki orvoshoz megy, vagy ha nem is, de otthon mindenképp gyógyszert szed.

Tudom, volt már hasonló kérdést, itt engem most az érdekel, kb. milyen arányban vannak, akik rögtön gyógyszerhez nyúlnak, és kb. mennyien maradnak a természetes módszereknél?

Az is érdekel, ti mennyire tartjátok "nagy" betegségnek a náthát? Mert az emberek egy része egy kis orrfújással is orvoshoz megy, de vannak (például engem is úgy neveltek), akik isznak egy-két teát, infráznak, de egyébként legyintenek a bajra (ahogy látom, nem kapnak sűrűbben szövődményeket).


2010. ápr. 28. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős szénanáthám van, ilyenkor egyből zirtechez nyúlok. Na meg természetesen a szénanátha egész napos torokfájással jár, szóval naponta kb 3-4 teáskancsónyi mézes teát meg tudok inni.
2010. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is azok közé tartozok,akik az utolsó pillanatban, néha már elkésve megyek orvoshoz.Náthával még sohasem mentem.Vitaminok,( főleg gyümölcs, zöldség ), tengervíz orrfertőtlenítő, teák.Ha nagyon fáj a fejem, akkor esetleg egy-egy fájdalomcsillapító tabletta.Eukaliptusz tartalmú fürdő, bár azt akkor is szeretem ,ha nincs semmi bajom.Kb ennyi.
2010. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Velem egyező felfogás. de ismétlem, engem így neveltek. Szerintem nem is engedték volna, hogy náthával otthon maradjak, vagy orvoshoz menjek. Persze, én szinte sosem vagyok rosszul. Ált. tényleg csak orrfújás.
2010. ápr. 28. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
En ha kezdem ugy erezni hogy faj mar a torkom es kezd hoemelkedesem lenni meg orrdugulas es hasonlo akkor szoktam venni ezt a Coldrex tabletatt abbol elsonap 3*2 eszek meg 3*2 ha nem valtozik masodik nap ha valtozik akkor csak 2*2 utana 3*1 utana 2*1 vegul 1 szemet melle c vitamin forro tea paplan:D asszem egy nap max 8at lehet bevenni:D
2010. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Neocitran segít.Először dupla adagot iszok meg aztán napi 3*1-et.
2010. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elmentem orvoshoz és azt javasolta, amit eddig is csináltam: vitamin, sok tea, ágymeleg.

Én amúgy a lefekvés előtti aspirin-c-re esküszöm és a hagymára, vagy ha valaki nem szereti megenni, akkor hagymatea. kb 3-4 nap alatt túl is szoktam lenni rajta, addig viszont ki se mozdulok...

2010. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!