Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hízok és szőrösödök?

Miért hízok és szőrösödök?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok,177 cm és 111 kg,tehát nagyon kövér.1200-1300 kalóriát eszek egy nap,mindenre ügyelek hogy maximálisan egészséges és diétás legyen,napi ötször étkezem.Minden másnap kocogok egy órát,de sajnos ennyibe is "majd bele halok",futni rendesen már csak nagyon rövid távon vagyok képes.Sajnos így is hízok,de már nem olyan gyorsan.Szőrösödök mint egy férfi,a teljes hasam és a mellkasom is szőrös,a hátamon a vállamon és az arcomon is sok hosszabb fekete szőr van,a bajuszom is erős,minden reggel min. fél óra megy el arra hogy viszonylag szőrtelen legyek.Ezen kívül van még pár probléma:nagyon nagyon izzadok,és bármennyire fújom magam,kegyetlen szagom van (mondjuk erre már találtam megoldást szerencsére),a melleim amint nőni kezdtek meg is álltak a fejlődésben,csőmellem lett.Illetve csak évi kétszer menstruálok,de akkor egy hétig hányok,hasmenésem van,nem bírok a görcsöktől még csak felkelni sem.Kb. 6 éve van ez a probléma.Sosem voltam sovány,de csak középsuliban kezdtem el ennyire hízni.Több mint 40 kilót híztam,amit kimondani is durva,mert ez kb. egy ember súlya.Eddig nem figyeltem az étkezésemre (eddig 2000 kalória körül ettem,és nem túl egészséges ételeket),csak egy éve eszem tudatosan és mozgok rendszeresen.Ebben az évben már "csak" 4 kilót híztam.A nőgyógyászom fülét már évek óta rágom én is,meg anyukám is hogy segítsen,de azt mondja a kövérség az oka mindennek.De a menstruációs problémám már előtte is megvolt!Megnézett ultrahanggal,a pajzsmirigyemet is,vetetett vért,de azt mondta minden normális,csak nagyok a petéim.Nagyon össze vagyok zavarodva.Én csinálok valamit rosszul,ha igen,mit?Most fogok Pestre költözni,érdemes lenne egy másik orvost felkeresnem?Ha igen,tudnátok ajánlani valakit?
2016. nov. 23. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel hormonprobléma az okozója, mindenképp menj el egy endokrinológushoz, aki alaposan kivizsgál majd!!!
2016. nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mindenképp keress másik orvost!
2016. nov. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen problémára itt sajnos biztosan nem találsz megoldást. Az orvosod egy sarlatán, menj el másikhoz, harmadikhoz, negyedikhez... Ne hagyd magad, mert valami nagyon nincs rendben a hormonjaiddal! Ha az egyik nem segít, ne nyugodj bele, hanem keress másikat!
2016. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim voltak, mondjuk nem ilyen mértékben, de endokrinológus helyre tudta hozni a dolgot. Mindenképpen keress fel egyet.. ez egyértelműen hormon probléma, nekem inzulin rezisztencia volt, lehet neked más, de mindenképpen nézesd meg endokrinológussal
2016. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget,keresni fogok másik doktort!Viszont azt nem értem,hogy nekem elvileg minden hormonom rendben volt,határértékeken belül.Ennek ellenére is lehet hormonális a baj?
2016. nov. 23. 08:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Komoly hormonális gond. Ilyen mértékű elhízás viszont étkezési problémát is felvet, mert a zsír nem a levegőből képződik a testben. A jó hőszigetelő zsír gátolja a hőleadást, tehát a szervezetnek a normál testsúlyúakhoz képest sokkal kevesebb energiára van szüksége a testhőmérséklet fenntartásához. Az izommunka segít abban, hogy a vérkeringéssel megfelelő mennyiségű oxigén jusson a zsírszövetbe a zsír elégetéséhez.
2016. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy én is jócskán rásegítettem a dologra,de már odafigyelek az étkezésre,és próbálok mozogni.1200-1300 kalóriát szoktam egy nap elfogyasztani,érdemes lenne ezt 1000-re csökkenteni?És mozogni hogy tudnék hatékonyabban?A kocogástól is sípol a tüdőm és fáj mindenem,de csinálom,mert valamit muszáj.Nyáron úsztam,az sokkal jobb volt,de már nincs rá lehetőségem.Mondjuk Pesten ezt majd újra elkezdhetem,ott sok uszoda van.
2016. nov. 23. 08:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól még hogy minden érték határértéken belüli, különböző hormonok egymásrahatása más lehet ha referencia értéken belül valami az alját veri vagy éppen hogy benne van fentről. Ha gondolod írj privátban, vannak ilyennel tapasztalataim, hátha tudok segíteni
2016. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!