Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a szivem? 17/L

Miért csinálja ezt a szivem? 17/L

Figyelt kérdés
Egy időben sokat csinálta, de aztán semmi és egy hónapja visszajött, hogy sokszor kihagy pár ütemet a szivem, vagy hirtelen felgyorsul, esetleg lelassul. Most is ez van, hogy 1 órája már furcsán ver, elfeküdtem és picit szédülök is. Sőt, mostanában elég szédülős lettem. Ha mondjuk fekszem sokáig és hirtelen felállok, akkor mindig elsötétül minden és kell egy 10masodperc amig újra látok es addig rettentő gyorsan ver mindig a szivem.. elmenjek ezzel orvoshoz? Tavaly valami szívritmuszavarra gyanakodtam már, akkor is kihagyott sokszorütemet, de betudtam a stressznek.. de mostanában már picit kezdek megijedni.

2016. nov. 23. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne . Hasonlo cipoben jarunk :(
2016. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kérdésed második fele (felállsz és elszédülsz) miatt nem kell izgulnod, ezt úgy hívják, hogy orthostaticus hypotonia. Ez azt jelenti, hogy leesik a vérnyomásod, amikor felállsz, és a szíved és érrendszered még nem tudott kompenzálni, ez előfordul. A furcsán verős dolog miatt viszont minél hamarabb el kéne menned egy kardiológushoz. A néhány kihagyott (és plusz) ütéssel még nem lenne baj, viszont amit ez után éreztél az tipikusan valamilyen ritmuszavar tünete, amit az extra ütések indítottak be. Azért érzed magad fárdtnak és azért szédülsz, mert az aritmiás szív nem tud rendesen pumpálni és így alacsony a vérnyomásod. És ez talán okozhatja a felállás utáni szédülést is.
2016. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!