Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ételintolerancia; mit főzzek,...

Ételintolerancia; mit főzzek, ha semmit sem használhatok fel?

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem olyan élelmiszerekre érzékeny (és nem allergiás!), amik kb minden valamirevaló ételhez szükségesek..

Sorolom: búzaliszt, tojás, tehéntej, mandula, szója, élesztő, paprika.

Olyan nehéz pl. olyan sütireceptet találni, amiben nincs tojás, vagy élesztő, vagy vaj.. Nem nyomhatok mindig egy tábla csokit a kezébe.. :)

Nem vagyok egy nagy szakács, nehezen találom fel magam a konyhában. Pedig szívesen főzök, csak recept híján meg nehéz..

Kicsit el vagyok keseredve, szóval szívesen vennék egy-két szupi ötletet, süti, vagy vacsi recept.. bármi :) Köszi!


2012. dec. 10. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt van elég sok tej és tojásmentes recept:


[link]


Az egyéb ételeknél - ami nem sütemény, nem annyira nehéz, lényegében a tojás, tejtermék és paprika az, amit kerülni kell.

2012. dec. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A rántást majdnem mindenhol ki lehet hagyni, a tejtermékeket, paprikát szintén. A fözelékeknél az alapanyagot meg krumplit összeturmixolsz, azzal lehet süriteni, a leveseket én egyáltalán nem szoktam berántani és anélkül is izletesek. Habarást lehet rizsliszttel késziteni, füszerekkel izesitett vizben elkeverve, paprika helyett sok másféle füszert lehet használni, a szine meg ize más lesz, de nem feltétlen rosszabb. A piros szint paradicsompürével lehet elöállitani.


Ha konkrét recepteket akarsz átalakitani, az elég nehéz, mert a megszokott izeket más füszerekkel nem lehet elöállitani, ezért jobb ÚJ ételeket fözni, mert akkor nincs mihez hasonlitani azokat.

2012. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Búzaliszt helyett más liszteket is használhatsz. Ha a gluténre érzékeny, akkor gluténmenteset használj, de figyelj oda, hogy egy csomó ételben van glutén. Pl a párizsiban, amiben még teljesen alapvető dolog a szója is. Mi pl találtunk olyan párizsit, amiben se glutén, se szója nincs, és nagyon finom. (A nevét ne kérdezd, nem jut eszembe.)
2012. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehéntej helyett használhatsz növényi tejeket, tejföl-tejszín helyett rizs- és zabtejszínt. Margarinok is vannak tej- és szójamentesek pl. a LIGA.

Tojás helyett a következő használható: 1 tk. olaj-pici citromlé vagy ecet-picike szódabikarbóna

Ha az élesztőre is érzékeny (sose nem is hallottam még, pedig mi is érintettek vagyunk keményen ételintolerancia témában), akkor próbálkozz a foszfátmentes sütőporral, a lisztérzékenység miatt is úgyis azt kell venni.

Még annyi jutott eszembe, hogy pl. ha egy omlós sütit csinálsz, abba margarin helyett zsírt is használhatsz.

A dr. Oetker pudingporokba sincs glutén, mert a bölcsiben van egy lisztérzékeny kislány, a fiam tej-tojás allergiás, és olyan sütit csináltam puding felhasználásával, amit mindketten ehetnek.


Ilyet sütöttem, Liga margarinnal:


[link]

2012. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na most, szerintem magára valamit is adó ember eleve nem eszik búzát, tejet, szóját..


tojást, mandulát, paprikát hát istenem, azért lehet helyettesíteni.. paprika helyett 20 másik zöldséget lehet enni (meg többet is).

Tojás hússal kiváltható, sütiket nehezebb nélküle csinálni de csak tojásmentes receptek kellenek (látom már linkeltek is nektek)

mandula.. egy olajos mag, van legalább 3-4 ami helyettesítheti.


Egészséges táplálkozás néven is sok amúgy gyakori "élelmiszert" nem eszik az ember, vagy nagyon ritkán. De rengeteg recept van ami nektek is jó lesz!

2012. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés, mennyivel egészségesebbek lesztek, ha mindketten (akár kényszerűségből) kerülitek a tejtermékeket, gabonákat. Sokan tudatosságból döntenek így.
2012. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egy pár ételtipp

zöldséglevesek, paradicsomleves

rizseshús, rizottok, főzelékek pörkölttel, töltöttkáposzta, vajaskrumpli sült hússal,

2012. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves valaszokat! :)
2012. dec. 11. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:

(szívesen)

Vajról jut eszembe, a tejfehérje tartalmú vajat lehet tisztítani. Így egy tovább elálló, akár tejérzékenyeknek (és egészségesen táplálkozóknak) is fogyasztható ún. 'ghee'-t készíthetünk, otthon. Esetleg lehet készen is kapni, ezt nem tudom.

2012. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!