Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évente előjönnek apró kiütéssz...

Évente előjönnek apró kiütésszerűségek (apró pattanások), mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kinézetre olyan, mint mikor apró pötyi pattanása lesz az embernek, piros, a tetején kis fehér pukli, de másnapra elmúlik. Na nálam hasonló, de sok. Úgy kezdődik, hogy ilyen kis pöttömkék (egy-kettő) lesz a homlokomon, általában a halántékomon. Fel se fogom először, majd egyre több lesz és tudom, hogy már megint kezdődik. A halántékomon egy helyen el kezd alakulni egy sokaság, kb mint egy akne féleség, majd a nyakamon is elkezdenek előjönni. A nyakamon végig tele szokott lenni, le a mellkasomig, meg az államig. Aztán a homlokom jön. Ez ilyen pár nap, egy hét leforgása és elmúlik. Nem is az zavar, hogy kijönnek, mert elmúlik, tudom. Hanem, hogy miért? Kb 3 éve kezdődött, évente kb egyszer, néha kétszer megjelenik, főleg ősz fele. Hormonális probléma lehet? Sose voltam pattanásos fajta, jelenleg 22 éves lány vagyok. Inkább az érdekel mitől lehet. Nem hiszem, hogy étel probléma, változatosan eszem, magam főzök, nem eszek olajosat se fűszereset. Fogalmam sincs mitől jön ez ki, és kíváncsi vagyok. Esetleg valaki járt így? Elmúlik majd vagy azért nézzek meg egy bőrgyógyászt?

#kiütés #pici pattanások
2016. nov. 26. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A faggyútermelés mértéke egyénenként, testtájanként, évszakonként is változhat, de az elfogyasztott ételek és a pszichés izgalmak is befolyásolhatják.
2016. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valami zűr lehet az emésztésed körül.
2016. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!