Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudnám ideiglenesen...

Nem tudnám ideiglenesen megállítani gyermekem növekedését?

Figyelt kérdés
A lányom 11 éves 179 cm magas. Ez zavarja őt mivel az osztálytársai jóval kisebbek nála. Nem azt akarom hogy gyógyszerekkel egészségre káros módon leállítsam a növekedését. Arra lennék kíváncsi milyen ételek lendítik be a teste növését és abból egy picit kevesebbet adnék neki. Sértő hozzászólásokból nem kérek. Válaszokat előre köszönöm!

2016. nov. 27. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez genetika,nem az ételeken múlik.
2016. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi... :)
2016. nov. 27. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Élelmiszerrel nem lehet ilyet elerni, de még gyógyszerekkel sem.
2016. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
95%
mondjuk én elvinném orvoshoz 11 évesen, nagyon magas
2016. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Jól mondják. Ez genetika. De létezik az un. óriásnövés nevű betegség is. növekedési hormon túltermelődését gyermekkorban gigantizmusnak (óriásnövésnek) hívjuk, felnőttkorban az akromegália kifejezéssel illetjük. A betegség lényege, hogy az agyalapi mirigy (hipofízis) túlzott mennyiségű növekedési hormont állít elő egy jóindulatú daganat következtében.

Olvass utána a neten:

[link]

2016. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha úgy gondolod, hogy kóros, akkor vizsgáltasd ki. Én 12 éves koromra értem el a maximális magasságomat. 178 centi vagyok. Elképesztően frusztrált annak idején, de megállt magától a növésem és szépen hozzámnőttek a többiek.
2016. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem a táplálkozástól nőtt meg ekkorára! Akkor minden alacsony növésű meg azt enné, amit a lányod.


Sőt, ha nem adsz neki rendesen enni, nem kap elég fehérjét, ásványi anyagokat, akkor borzasztóan sokat árthatsz vele. Ezt felejtsd el!


A kamaszkor a frusztrációk kora. Ki a pattanásai, ki a magassága, ki a testsúlya, melle, péniszmérete, nemi identitása stb. miatt idegeskedik, de valami úgyis zavarja őket.


Ha kórósnak látod a hirtelen növekedését, esetleg fájdalmai is vannak miatta, akkor vidd el orvoshoz.

2016. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, Andi, de azért a kérdezőt még nem kéne lehülyézni! Jogos az aggodalma, szerintem is el kéne a lányt vinni orvoshoz.
2016. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnézetem egy orvossal...
2016. nov. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!