Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami komoly bajom...

Lehet valami komoly bajom attól, ha időnként kihagyok egy éjszakai alvást?

Figyelt kérdés

Majdnem teljes óraszámban (heti 35) dolgozok egyetem mellett, hogy fenn tudjam magam tartani (az ösztöndíj nevetséges, pont elég egy vonatjegyre a szüleimhez oda-vissza, pedig jó az átlagom). Így félév vége felé és vizsgaidőszakban előfordul, hogy ha határidős feladatom van, vagy zh-zok/vizsgázok másnap, akkor áttanulom az éjszakát, másnap leadom a jegyzőkönyvet vagy vizsgázok, és utána folytatom a napi rutinom. Hajnal ötkor, reggel tízkor és délután kettőkor szoktak "holtpontok" lenni, ilyenkor veszek egy hideg zuhanyt, vagy tornázok, vagy mindkettő, aztán ugyanúgy folytatom a napot. A munkahelyemről ilyenkor korábban elmegyek (szerencsére rugalmas a beosztásom), este nyolc helyett már délután négykor hazamegyek, kajálok, beindítok valami sorozatot, azon "bezombulok", és így el tudok aludni (máskülönben nem megy, gondolom azért, mert felborítottam a ritmust). Alszok kb. este kilencig, akkor felkelek, csinálok valami pihentető tevékenységet (olvasok mondjuk), és éjfélkor lefekszem, mint máskor.

Magát a kérdést azért írom ki, mert tegnap valaki kérdezte a munkahelyen, hogy miért megyek haza korábban, és elmondtam neki, hogy haza kell mennem pihenni, mert nem aludtam. Ők pedig elszörnyülködtek és elkezdtek kombinálni, hogy ettől majd össze fog omlani a keringésem, meg fog állni a szívem, agyvérzést kapok, meg egyebek. Ebből mennyi igaz?


2016. dec. 2. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alvás hozzátartozik a normális bioritmushoz. A ritmus felborulása részben testi, részben mentális és pszichés változásokat indít el.
2016. dec. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt csak te érzed. Én, ha egymás után letolok két éjszakás műszakot úgy, hogy a kettő közt nincs meg a 8 óra alvás, teljesen zombi leszek.
2016. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!