Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fordulhat elő hogy nem...

Mitől fordulhat elő hogy nem tudok elaludni 1-2 óra előtt és éjszaka egy csomószor felkelek a semmire?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdődőtt hogy csak feküdtem az ágyban és nem tudtam elaludni majd ez egyre rendszeresebbé vált és mellé csatlakozott az is hogy éjszakánkénk többször felkelek. Csak úgy kipattannak a szemeim és kissé nehéz visszaaludnom. Ez a tanulmányi eredményemnek nem tesz túl jót ugyanis kevésbé tudok koncentrálni az órákon és napközben nagyon fáradt vagyok. Már az is előfordult hogy elaludtam órán. Valaki tudna nekem segíteni vagy ajánlani valamit?

#fáradtság #alvászavar #álmadtlanság
2016. dec. 5. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb okok:

1. Sterssz

2. Mozgás hiánya

3. Számítógép/TV túlzott használata

4. Fekete tea, kávé fogyasztása

5. Vitaminok fogyasztása


És még rengeteg más miatt lehet. Nekem segíteni szokott (most épp várom, hogy a szobatársam elmenjen aludni, aztán megyek én is, szóval ne az időpont alapján ítéld meg a módszert):


1. Tej (melegen)

2. Elmegyek zuhanyozni lefekvés előtt

3. Egy-két órával alvás előtt csinálok néhány hasizom erősítő gyakorlatot

4. Matematika jegyzetet tanulok lefekvés előtt (ez csak az egyetem kezdete óta, régebben receptkönyveket olvastam, a lényeg, hogy unalmas legyen)

2016. dec. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem segít ha neten logsz hajnali egykor. Rakd le a telefont, csukd be a szemed és próbálj meg lenyugodni. Ha nem tudsz elaludni, akkor se menj netezni, csak ront a helyzeten.

Egyébként ha órán elalszol, akkor nincs gond az elalvással, valószínű, hogy megzavarodott a ritmusod. Pl. érdemes hétvégen is időben elmenni aludni 1-2 éjszakázás könnyen összezavarja a ritmust és nappal vagy fáradt éjszaka meg sehogy nem tudsz elaludni.

2016. dec. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van,de csak havi 2-3 nap. Nem lehet a holdállással összefüggésben?
2016. dec. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!