Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mérges pattanások az arcon,...

Mérges pattanások az arcon, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

21 F vagyok. Kb. egy hete kijött egy mérges pattanás a felső ajkamon, az orrom és a szám között. Nem nyomtam ki, de amikor borotválkoztam levágódott a fele kb és maradt utána egy sötétebb folt és csúnya. Aztán rá pár napra megint kijött egy a homlokamon. Azt se nyomtam ki, vártam amig teljesen fehér hegye nem lett, akkor ép csak egy kicsit meg nyomtam és ki is pattant, majd kinyomtam a még maradék gennyet és kék szesszel lefertőtlenitettem. Ma pedig megint kijött egy a felső szájprémemem, elég közel az elsőhöz.

Régen is voltak ilyenek(de kevés 1-2) azok a homlokam felső szélén, a hajam melett vannak és azóta is megvan a nyoma, elcsúfítják az amúgy tiszta arcomat!

Amúgy mostanában azt vettem észre, hogy ilyen jön ki a karomon is itt-ott 1-2 vagy a hátamon, vagy a combomon, régen is voltak és nem zavart..a testemen nem érdekel annyira, csak az arcomat nagyon sajnálom emiatt!


Szerintetek mitől lehetnek? Pár hete nekifogtam edzeni esténként, kicsit a programom is sűrűbb lett, mint amilyen szokott lenni, több a stressz is, több a tanulnivaló is( egyetemista vagyok). Szerintetek emiatt vannak? Vagy valami más? Mit tegyek, hogy az arcomon ne maradjon nyoma, amiután visszahúzodik, vagy mit lehetne tenni, hogy elő se jöjjenek? Köszi előre is a normális válaszokat!



2016. dec. 9. 17:48
 1/2 anonim válasza:

A fokozott stressz, illetve az izzadás is elősegíti és megsokszorozza a pattanások kialakulását.


A borotva által könnyen bevíhetsz a pattanás miatti sebbe bármilyen kórokozót, ezért és a bőr sérülése miatt van, hogy csúnyán gyógyult be.


Érdemes a bőrt renszeresen tisztítani, illetve a pattanásokra kenj teafaolajat, ami gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatású.


Táplálkozással, hogy állsz?

2017. jan. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, bentalakásban, Próbálok változatosan enni,bár sokszor úgy érzem nem igazán sikerül. Elég sok a hideg étel, felvágott(stb) az étrendemben. Van amikor a hétből 5 nap eszek levest van mikor viszont hetekig egyáltalán.

Vizet úgy érzem eleget iszok, a napi 2L nagyjából megvan.

2017. jan. 24. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!