Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Januárba lesz egy mandulaműtét...

Januárba lesz egy mandulaműtétem és lenne pár kérdésem. Ha választhatok melyiket válasszam az altatást vagy az érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés
Meddig fogok bent lenni a kórházba? Mivel nekem ilyen téren nem olyan nagy a fájdalom küszöböm baj lenne ha 1-2 napig csak innék? Mikor mehetnék suliba? 14/L

2016. dec. 13. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Délelőtt volt a műtét. Másnap reggel jöhettem haza.

Baj lenne, ha csak innál. Enni is kell. Majd megmondják, hogy mit egyél. Nem fog nagyon fájni, csak fura eleinte.

Egy hét után volt kontroll, minden rendben volt, így mehettem suliba is.

2016. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én altatásban voltam!

Két éjszakát kellet benttöltenem és igen kell enni is! Ha nem be fog vérezni a seb!

Két hét mulva mehettem suliba! Nem akarlak megijeszteni de nekem baromira fájt! Nyelni se tudtam csak folyt ki a nyál a számbol....már három hete volt a mütét de még mindig fáj bár már nem vészes!

2016. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves előttem válaszoló... ha nem eszel attól még nem fog bevérezni a seb... Azért kell enni, mert az étel tisztítja a sebet, leszedi a váladékot és így hamarább gyógyul a seb. Egyébként én már a műtét után 3 órával már egyből ettem és nemvolt vészes. Engem 4 éjszakát tartottak benn a kórházban, ez a kórháztól függ hogy téged meddig fognak benn tartani. Suliba valószínűleg 3-4 hét után mehetsz ez függ a gyógyulás gyorsaságától. Szerintem ha lehet minél később menj, friss műtéti sebbel inkább óvakodj a többi embertől a fertőzések végett. Engem 4 hónapja műtöttek, ha részletesebben érdekel dobj meg egy priváttal. :)
2016. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia:).

Gyerekeket mind altatásban műtik. Ha csak nem lép fel valami próbléma az altatóorvosnál. Én csak egy éjszakát maradtam bent és egy hét után volt asszem kontrol. 2 hétig nem lehetett hajat mosni,semmi megeröltetőt csinálni, nem is szabad mert bevérezhet az erölködésre a seb és akkor az egész kezdődik előről. Tényleg nemem az első két hét volt kritikus akkor szinte gyógyszerről gyógyszerre éltem. Tényleg próbálj meg enni. Nekem műtét után a fagyi jött be. Meg a nővérek próbáltak belém tuszkolni egy kis kalácsot. Én itthon ízesített teán éltem mert a fogmosástilalom miatt ugye még a víz is büdös volt:/. De ha majd sznvedsz abban a két hétben akkor legyen benned hogy jobb lesz. De tényleg. Megéri. 13/L hajrá

2016. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!