Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon miért ropogtatom magam...

Vajon miért ropogtatom magam állandóan?

Figyelt kérdés
Folyamatos kényszert érzek rá, hogy ropogtassam az ízületeimet. Barátomat is mindig azzal nyaggatom, hogy masszírozzon meg, mert fáj a hátam, nyakam; meg roppantsa ki a gerincemet. (Iszonyat hangos amúgy..., de utána sokkal jobb) Pedig heti min. 3-szor sportolok: edzőterem, röplabda, futás; és csak 20 vagyok. Mitől lehet ez?
2010. máj. 2. 23:23
 1/6 A kérdező kommentje:
No és persze mit lehet tenni ellene?
2010. máj. 2. 23:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom megszokás! Szokj le róla, úgy tudom, nem egészséges rendszeresen ilyet csinálni, mert elkopnak a porckorongjaid és idősebb korodban fájni fog az egész tested, mert a kopott porcoknál összeérnek a csontok és szenvedni fogsz a kíntól! :-) Elég ösztönző voltam, hogy leszokj róla? :-) Amúgy nem vagyok doki, csak így hallottam.
2010. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem hangzik túl kecsegtetően, de attól még mindig fájok... Csontkovács nem tudná rendbe tenni?
2010. máj. 2. 23:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak az ujjaimat szoktam:D Viszont ha a barátod mint csontkovács,helyreakarja roppantani a gerinced az nem árt..,főleg ha ért is hozzá!Van aki a nyakát is tudja magának ropogtatni,de sztem nem egészséges,mintahogy az sem,hogy én ropogtatom az ujjamat,de mikor feszült vagyok akkor szoktam csinálni.
2010. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hajaj, nekem sokszoros roppanásra képes a nyakam, ha szimplán oldalra biccentem; barátom annyit szokott tenni, hogy jó erősen magához szorít, vagy beletenyerel a hátamba, amíg hason fekszem. Ujjaimat képtelen lennék ropogtatni, de legalább azok még nem fájnak:)
2010. máj. 3. 00:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem voltál csontkovácsnál,egy próbát megér,főleg ha sportolsz is-.-,jól kiropogtat,és új emberként jössz ki;)
2010. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!