Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam magam hozzá...

Hogyan szoktassam magam hozzá a napi 6 óra alváshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok és szeretnék elkezdeni még egy egyetemet levelezőn. Ahhoz, hogy ezt meg is tudjam csinálni, meló után szinte minden nap tanulnom is kellene, kb napi 2-3 órát. A problémám az, hogy átlagban fél 8-tól kb 5-6-ig szoktam dolgozni, hetente 1-2 alkalommal 7ig is akár, és amikor hazaérek nagyon fáradt vagyok már. Szerintetek hogy lehetne összehozni ezt a dolgot a mindennapjaimmal? Most kb 7 órákat alszom, de jó lenne rászokni a 6 órára, az +1 órát jelentene minden nap :)

Ti hogy csináljátok? Bele sem tudok gondolni mi lesz ha lesz gyerekem :D

köszi!



2016. dec. 25. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem sikerült levinnem az alvásigényemet... Ez nem így működik. Ha ideiglenesen tudsz is kevesebbet aludni, mint amit kéne, visszaüt.

Viszont ha az ébrenléted nem túl stresszes és az alvásod igazán pihentető, mély, jó, akkor kevesebb kell, mintha nem lenne ilyen jó a helyzet. Úgyhogy az alvásminőségedet próbálhatnád javítani. 6 óra nem olyan kevés, lehet, hogy összejön. Esetleg napközben némi relaxáció, meditáció, az is besegít a pihenésbe s valamivel kisebb lesz a teher az alváson, miközben csak pár percet "vesztesz".

2016. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

arra gondoltam még, hogy mi lenne ha, amikor hazaérek melóból aludnék mondjuk 1,5 órát kb. este 8ig, és akkor még tudnék tanulni 11-ig fél 12-ig.

12-től reggel 6ig meg aludnék rendesen.

2016. dec. 25. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Dolgozz 8 órát (vagy 8:20-at), ahogy kell.

Máris megvan a +1 óra.

2016. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!