Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónapja műtöttek a térdemm...

Egy hónapja műtöttek a térdemmel (porcleválással), lassan javulgatok, de még mindig vannak fájdalmaim, nagyon nehezen megyek és azóta iszonyatosan fáj a gerincem. Normális ez így? Várjak még a felépüléssel? Vagy menjek vissza az orvoshoz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele! Egy egysterű zúzódás gyógyulási ideje is 4-6 hét, neked pedig műtötték a térdedet. Nekem is volt ilyen műtétem 16 éve. 2-3 hónap kellett ahhoz,hogy a térdem már csak nagyobb terhelésre fájjon. A gerincfájdalmad pedig sajnos lehet velejárója,hiszen a műtét és a fájdalom miatt nem úgy használod a műtött lábadat,ahogy kéne. Ez tartási rendellenességel,az pedig gerincfájdalommal jár.
2017. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 6 hetes kontrollon majd megnézi az orvos, amúgy hónapok múlva lesz jobb. Nekem a derekam a térdműtétem után ment gallyra, kezdjél el tornázni, mert semmi jó nem vár rád.
2017. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


A legtöbb térdfájás háttere a gerinc instabilitás vagy egyéb gerinc probléma (pl. csigolya elcsúszás, porckorong kitüremkedés), így gyakran nem múlik el a térd fájdalma a térdműtét után.

Egy gyógytornász segítségével ki tudják deríteni, hogy hol lehet az igazi gond, majd gyakorlatok illetve ha szükséges manuálterápiás fogásokkal rendbe tud jönni a térde és a gerince is.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves Klára! Én vagyok az élő bizonyíték:-)
2017. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves Klári! Nekem 2x műtötték a térdemet. Először arthroscoppal,azután egy Denks-műtét történt. Előtte sem volt hát,gerinc fájdalmam és azóta sincsen. A térd fájdalmát nálam sem és gondolom a kérdezőnél sem gerinc problémák okozzak,hanem a térd sérülése miatti porcleválás (a kérdzeő esetében), nálam pedig születetten lazább szalag rendszer. Abban viszont tökéletesen egyetértek,hogy a felépülést segíti és gyorsítja a műtét után a gyógytorna. Úgyhogy a kérdezőnek javasolom,ha esetleg nem küldték gyógytornára a műtét után,akkor az operáló orvosnál kérdezzen rá,sőt kérje azt!
2017. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a gond az, hogy már a vádlim, a térdem, sőt az egész lábam fáj, alig bírok az ágyról az ajtóig menni, pedig nem eroltettem a lábam :(
2017. jan. 6. 04:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a gond az, hogy már a vádlim, a térdem, sőt az egész lábam fáj, alig bírok az ágyról az ajtóig menni, pedig nem eroltettem a lábam
2017. jan. 6. 04:31
 8/9 anonim ***** válasza:
ha egyre nagyobb fájdalmaid vannak,akkor mindenképpen menj vissza! Arthroscopos műtét volt? Az után 4 héttel már főleg,de a egy feltárásos,szikés műtét után is javulást kéne érezned.
2017. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Altatásban műtöttek, vagy gerincérzéstelenítéssel?
2018. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!