Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichiátriára sürgős esetben,...

MIKLÓS18 kérdése:

Pszichiátriára sürgős esetben, hirtelen önkontrollvesztés esetén bevitethető egy idős beszámíthatatlan személy?

Figyelt kérdés
egyik hozzátartozóm beköltözött hozzám,mert nemrég megözvegyült,és súlyos szív érrendszeri beteg.manapság már a szakképzésem idején is hívogat engem,hogy hol vagyok,nincs-e baleset,mert a pontos időt sem tudja,nappal alszik,éjszaka ébresztget,mert nem tud aludni,egyszer majdnem tüzet csinált......stb. nincs gondnokság alá helyezve,de a családom többi tagja szerint nem kell neki kórház,szerintem igen,de ez már egy másik ügy...ha nagyon elgurul nála a gyógyszer,és én szólok a mentőknek,beviszik e beutaló nélkül is??(beutalót én nem kérhetek neki,mert cselekvőképes jogilag)a család többi tagja pedig nem fog.várom válaszaikat kíváncsian! (őszintén szólva egyre nehezebben viselem a helyzetet,nekem jelenleg nagy szellemi erőfeszítések szükségesek,és családom pedig nem hajlandó lépni...

2017. jan. 2. 23:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha beszámíthatatlan állapotban van, kihívod a mentőt és ők bevihetik. Nem fognak beutalót kérni.
2017. jan. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!