Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell mindig pisilni/vize...

Miért kell mindig pisilni/vizelni hazaérkezéskor?

Figyelt kérdés

Ez egy iszonyatosan régi kérdésem már, évek óta, és évek óta "kutatom" is a témát magamban is, meg körülöttem is, és odáig már eljutottam, hogy a vizelési kényszer (pláne, ha visszatarthatatlan) alapvetően lehet bakteriális vagy vírusos fertőzés (de én biztosan nem erről beszélek), illetve ha egyáltalán vizelettartási problémája van valakinek (hiszen nekem konkrétan néha annyira kell, hogy képes vagyok akármennyire is rohanva egy cseppet be, vagy néha még többet is...), akkor az alapvetően lehet szervi vagy lelki baj.


Mindenféle önvizsgálatok során már megfejtettem, hogy biztosan nem szervi (izomgyengeségi) problémáról van szó (pláne, hogy néha jön-megy a szélsőséges kényszer, pl. ha vmi eltereli a figyelmem, akkor nem is kell), hanem egyértelműen lelki, azt is megállapítottam már magamtól, hogy ez is csak egy ösztönszükséglet, ergo a gyermeki énemmel van összefüggésben, mintha a bennem élő gyermeki ösztönlény énem így fejezné ki, hogy nem kap elég figyelmet tőlem (oké, ez csak egy elmélet), de valahogy biztos vagyok benne, hogy ezzel szinte mindenki így van, mármint az, hogy hazaérkezéskor wc-re kell menni, az egy viszonylag mindenkinél előforduló dolog. Erre vonatkozik a kérdésem, hogy miért?


Nekem az jutott eszembe lehetséges válaszként erre, hogy tán mint az egész nap lakásba zárt kutya örül annak, amikor a gazdái hazaérkeznek, úgy örül a bennem lévő ösztönlény is, hogy végre otthon, édes otthon, de méghozzá ilyen türelmetlenséggel. De vajon miért?


Tudom, hogy ha én már megfejtettem magamban, hogy lelki probléma, akkor forduljak lélekturkászhoz ezzel, de igyekszem inkább magam megfejteni, és így kezelni is magam, pláne ilyen kínos kérdésben... ;)



2017. jan. 6. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megragadva a lényeget a kérdésedből: nekem nem kell hazaérkezve wc-re mennem.
2017. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Annyiban igazad lehet, hogy az ok pszichikai, de szerintem simán az, hogy lakáson kívül gátlásosabb vagy és tudat alatt tovább visszatartod, aztán a lakásajtón belépve érzed meg, hogy húdekell.

Nézz magadba, szerintem észre fogod venni, hogy ha nem vagy otthon, ritkábban mész wc-re.

2017. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem kell amúgy dramatizálni a dolgot, ha igazam van, akkor csak tudatosan kényszeríteni kell magad, hogy házon kívül is gyakrabban menj toalettre, meglátod, ki fogod tudni facsarni magadból a levet. A rutinnal egyre könnyebben és lassan meg fog szűnni a dolog.


Gondolj bele, mennyivel rosszabb lenne, ha éppen akkor kéne, amikor nem lehet, házon kívül, buszon, bolti sorban állva stb. Van, akinek ilyen problémája van.

Ugye milyen szerencsés vagy?

:D

2017. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy ez csak hazaérkezéskor téma nekem, de az biztos, hogy az a leghangsúlyosabb és azzal kezdődött. :) Avagy semmi jóság nincs abban, hogy visszafejlődtem bölcsödés szintre, hogy ha kell, akkor azonnal kell és megőrülök, ha nem jutok azonnal wc-re, viszont tisztában vagyok azzal, hogy ez lelki probléma, ezért is keresem így szavakkal a választ, és nem orvosi műszerekkel.


De azért köszi a válaszokat, várok még más okosságokat is! :)

2017. jan. 6. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! szerintem azért mert amikor haza érkezel, a napi stressz után otthon talán már kevesebb fogad:) és ilyenkor megkönnyebbülsz, és úgy tűnik lenn is ez a helyzet, vagy akkor veszed észre a napi stressz után.


amúgy engem is foglalkoztat a dolog:D furcsa dolog ez:)

2017. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kimondtad a kulcsszot: otthon, edes otthon, kényelmes kornyezet, nem kell félni, hogy jaj elkapok valamit, fertőzést, stb... mert ugye, mint írtad, az otthonodban vagy. Örülnék, ha ez lenne a legnagyobb problémám...


Viszont van egy ismerősöm, akinél ez mar gond, SEHOL máshol nem tud pisilni, es egyszer surgossegire kellett mennie egy utazás során, mert nem birt sehogyan pisilni... na ez már baj!

2022. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!