Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegség - hogy beszéltek...

Cukorbetegség - hogy beszéltek róla?

Figyelt kérdés

Vendégségben, házibulikban vagy bármi olyan helyen, ahol új emberekkel találkozol. Vagy mondjuk egy jó barátoddal évek után.Hogy közlöd? vagy nem közlöd hogy cukorbeteg vagy? 1,5 éve vagyok cukorbeteg, és még mindig nem tudom ezt kezelni. Mikor sütivel kínálnak és elutasítom. Kérdően néznek rám.

Általában az a taktikám, hogy ha rákérdeznek, akkor elmondom. De nem szoktam erről magamtól beszélni. De titkolózni sem akarok.


2017. jan. 11. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos,a mai világban a cukorbetegség rendkívül gyakori,ebből adódóan nem tudom elképzelni,hogy a te esetedben bárki is negatívan reagálna.Mindenki tisztában van a tünetekkel.Nyugodtan tégy úgy,ahogy eddig.
2017. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, lehet hogy gyakori manapság, de attól még az emberek nem tudjàk mi az. Velem mindig ugyanaz a szituàció történik ha mondom hogy nem kérek a sütiből mert cukorbeteg vagyok: "akkor tessék, van itt perec/ropi/pogácsa ebben nincs cukor!" Az emberek olyan sötétek tudnak lenni, hogy nem értik meg, hogy nem a cukor szàmít, hanem a szénhidrát.


Kérdező, én mindig elutasítom a kajàkat,és ha megkérdezik, ha nem, közlöm hogy azért mert cukorbeteg vagyok. Nem nagy ügy,àltalàban lehervad az emberek mosolya és elkezdenek "szegény"-ezni.

Sőt,én pl étteremben is mindig pofàtlanul megkérdezem a pincért hogy mennyi idő még kész lesz a kaja (mert humulin r-t hasznàlok, amit evés előtt 20-30 perccel kell beadni), és volt màr hogy a pincér felháborodottan visszakérdezett hogy miért kérdezem. Szemrebbenés nélkül közöltem vele hogy cukorbeteg vagyok, és inzulint kell beadnom. Égett is a bőr a képén.


Szóval én szívesen beszélek róla mindenkinek, nem tartom "ciki" dolognak. Sőt, úgymond "osztom az észt" mert szeretnèm ha minèl több ember hallani erről és tudná is hogy mi az, ne csak a cukorra asszociàljon.

20/L

2017. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én 10 év cukorbetegség után még mindig nehezen kezelem ezt a kérdést. Nem szívesen mondom el magamtól, max ha nagyon olyan szituba kerülök. Az idegeneknek könnyebben megnyílok, akiket viszont évek óta ismerek, azok előtt valahogy ezt az egészet eltitkolnám inkább. Nem tudom miért van így, nem jó érzés, remélem te könnyebben veszed majd. Nem érdemes titkolózni.
2017. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!