Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Télen mikor korán sötétedik,...

Télen mikor korán sötétedik, nem tudok többet ébren lenni 12-14 óráknál egyhuzamban. Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Péntek:

06:30-kor keltem és 8-ra mentem dolgozni, aztán kb délután fél 5-re értem haza. Ettem egy kicsit és utána egyszerűen elaludtam. Aludtam kb 17:00-től 20:00-ig, aztán fent voltam 20:00-tól hajnal 1-ig. Aztán alvás és reggel keltem magamtól 7 órakor, ébresztő nélkül.


És ez egy átlagos munkanapom november-március között. Valamiért nagyon hatással van rám az hogy mikor sötétedik. Nyáron az általános, hogy felébredek magamtól ébresztő nélkül reggel 7 körül legkésőbb és utána ébren vagyok éjfélig gond nélkül, folyamatosan. Nagyon szeretem, hogy nyáron 12-15 órákon keresztül világos van és olyankor érzem úgy hogy igazán élek, amikor fent van a nap.


Télen pedig előjön az, amit leírtam fentebb, hogy nem tudok ébren lenni úgy egész nap, mint akarnám vagy normális lenne. Amikor besötétedik, úgy érzem nekem is aludnom kell.

Tényleg mindenhonnan ezt hallom, hogy 8 óra alvás, aztán 16 óra ébrenlét az ami normális. De nekem ez nem szokott működni soha, ezért gondolom hogy talán valami baj van velem


2017. jan. 21. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha azt mondanam h baj van veled, akkor inkabb arra ertenem h 20:00-1ig fent vagy... Nem tudom pontosan hogyan hivjak ezt a folyamatot, de a testunk ha sotetben vagyunk olyan anyagokat termel, ami elalkosit minket (asszem, bocsi ha hulyeseget mondok, szal ez telleg igaz, csak nemtom jolegfogalmazni)
2017. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!