Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegek! Nem féltetek...

Pánikbetegek! Nem féltetek soha attól, hogy összekeverik a tüneteiteket az epilepsziával és igazából az a bajotok?

Figyelt kérdés
ha igen hogy különböztettètek meg a 2 dolgot vagy hogy győztètek meg magatokat? tudon hogy az epilepszia rángógörcsel, eszmèletvesztèssel jár... ami a pániknál nincs...de olvastam hogy az epilepsziának vannak gyengèbb változatai ami fura èrzèst produkál ami hasonló a pánik rosszullèt kezdetèhez.
2017. febr. 1. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet a pánikbetegséget összetéveszteni az epilepsziával, teljesen mások a két betegségnek a tünetei. De ha felmerül a gyanú, egy egy egyszerű EEG vizsgálattal tisztázni lehet.
2017. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2017. febr. 1. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Max fordítva.

A pánikrohamot nem fogod összekeverni semmivel. Az nem csak "sima" rosszullét, mint a másik 137 okú rosszullét, hanem amellett fejben is komoly (halál)félelem van.

2017. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elolvastam az általad linkelt cikket, de nem lettem okosabb tőle. Felsorolja az epilepszia válfajait, néhány tünetét, majd leírja, hogy sokszor összetévesztik az orvosok a két betegséget, mert a tünetek hasonlóak. Melyik tünetek? Sem görcsroham, sem eszméletvesztés, tudatzavar nincs pánikbetegségben, míg az epilepszia egyik vezető tünete.

De azt is írtam, ha felmerül a gyanú, hogy ez nem is pánikbetegség, hanem epilepszia, azt egy egyszerű EEG vizsgálattal tisztázni lehet (ahogy a cikk is írja).

2017. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem pánikbeteg vagyok, hanem epilepsziás, de megpróbálok válaszolni a kérdésedre. A két betegség bizonyos esetekben laikusként tényleg összekeverhető. A pánikbetegséggel járó tünetek az epilepsziásoknál általában a roham "előrejelzőjeként" jelenhetnek meg, illetve olyan helyzetekben, amik rohamot válhatnak ki. Ha maga az epilepszia nem olyan súlyos, akkor előfordulhat, hogy az ilyesfajta rosszullét megvan, de roham nincs. Emiatt történhet keveredés. De ahogy már korábban is írták előttem, egy sima EEG vizsgálattal minden kideríthető. :)
2017. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!