Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás gyomorrontás mellett?

Véradás gyomorrontás mellett?

Figyelt kérdés

Apukámnak ma lett volna műtétje, de kiderült hogy nincs olyan vér készleten, amire szüksége lenne. Szeretnék vért adni, de pont most van egy kis gyomorrontásom, ez kizáró ok? Két napja diétázom, csak pirítóst és főtt krumplit eszem, eddig annyi javulás van, hogy már nem fáj annyira a gyomrom, de enyhe hasmenésem még van.

A neten annyit találtam erről, hogy vírushordozó állapot illetve akut fertőzés esetén nem lehet vért adni, nem tudom hogy ez ebbe a kategóriába tartozik-e.

Nyilván ha ráérne, akkor megvárnám míg meggyógyulok, csak már bent fekszik a kórházban, és jó lenne minél előbb elvégezni a műtétet.


2017. febr. 7. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez kizáró ok igen. Most gondolj bele, hogy megkapja azt a vért ami a fosós vírust okozza és frissen műtve még ez is gynegíti a szervezetét. Nincs a családba más?
2017. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elmentem, azt mondta az orvos hogy ha gyógyszert nem vettem be rá, akkor lehet így is vért adni.
2017. febr. 8. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Az orvos a vért megnézi és megmondja amúgy hogy jó e vagy sem :3
2017. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!