Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feljelenthet ezért a szomszédo...

Feljelenthet ezért a szomszédom az ANTSZ-nél? Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Kertes társasházban élek, tehát a kert több szomszéddal közös tulajdon. A szennyvízaknánkban volt egy csúnya dugulás, amit a trutyi kilapátolásával és a szennyvízcsövünk manuális kitisztogatásával sikerült teljesen megszüntetni. Csak sajnos vagy egy idióta szomszédunk, aki szeret mindenkit jelentgetni, nyugdíjas, és más szórakozása nincs. A szennyvízaknából egy kevés trutyit az akna melletti kertrészre tudtam csak lapátolni, ástam neki egy gödröt, majd kihívtam rám a köztereseket. Ők megkértek, hogy fedjem be a trutyit földdel, amit amúgy is meg akartam tenni, vettem 100 liter virágföldet, azzal szerintem esztétikusan, normálisan eltemettem. A közteresek elfogadták, de a fószer, aki őket kihívta meg fenyegetőzött, hogy akkor majd az ANTSZ-nél jelent fel... Nyilván nem célom senkivel kitolni, egy ezzel foglalkozó cég 15-30 ezer forintos lefolyótisztítására meg nem lenne pénzem, így bírságot sem tudnék fizetni. Mik a kilátások, ti mit gondoltok az ügyről?

2017. febr. 7. 18:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Hú de sokat elgépeltem. xD

tehát:

van egy idióta szomszédunk*

kihívta rám*

2017. febr. 7. 18:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy idióta a szomszédod, az ántsz meg nem fog ezzel foglalkozni.

Csúnyán küldd el a jó édes....

2017. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És mi a szomszéd baja? Még mindig büdös van?

Akkor feljelenthet, mert nyilván nem normális, hogy szennyvízszag áradozik a kertben.

2017. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs büdös, és teljesen egyetértenék veled, ha ez volna a helyzet. A másik szomszédunkat direkt megkérdeztük, hogy érezhető-e valami a kilapátolt cucctól, hátha megszokta az orrunk, de azt mondta, hogy nem. A közteresek sem mondták, hogy lenne ezzel még bármi dolgunk, csak szerintem a kedves bácsi végigpróbálja a lehetőségeket, hátha kiszúrhat velünk. Én csak a jogi kiskapuktól félek, hogy talál ebben apropót a vegzálásunkra.
2017. febr. 7. 19:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy az első kérdésedet is megválaszoljam, a szomszéd legfőbb baja az, hogy ideköltöztünk, mert a telken két ingatlant is megszerzett áron alul (pl. a mellettünk lévő 60 négyzetméteres házat 100 000-ért gázszerződéssel, ami az eltartásihoz hasonló, elvileg elvállalták, hogy az ott lakó néni gázszámláját, lévén azzal fűt, élete végéig fizetik az ingatlanért és az említett százezerért cserébe, de azt hallottam, hogy a konvektorjáról a tekerőt is leszedték, hogy ne tudja szabályozni, persze ez inkább pletyka, de kinézem belőle.)


És ha a mi ingatlanunkat és a másik szomszédét is megszerzi, gondolom egy ötlakásos, elég nagy telekkel rendelkező társasházat befektetőknek elég jó pénzért le lehet passzolni.


Megfizetni nem tudná, tehát az sem játszik, hogy ha ennyire kell neki, akkor drágán eladhatnánk neki, felhúzni meg nem fogjuk a hülyeségein magunkat mindaddig, míg nem kell valami banális dologért bírságot fizetni.

2017. febr. 7. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fel is jelent az ÁNTSZ-nél, annyi fog történni, hogy kimennek hozzátok szemlét tartani, felvesznek egy jegyzőkönyvet arról, hogy nincs szennyvízszag, oszt kész. :)

Gondolom, nem vette videóra a szomszéd a tisztítási műveleteket.

2017. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha ez tényleg így megy, megnyugtató a helyzet. Majd csak megunja, hál' Istennek a normálisabb szomszédunk kb. annyival segítőkészebb, mint amennyire ez a pali elutasító, szóval valahol kompenzálva van a dolog. :,D


Videóra... xd Szerintem egyedül a telója aksiját sem tudná kicserélni, nemhogy még leálljon csatornavlogot forgatni az udvaron. :)

2017. febr. 8. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!