Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Paracetamolt meddig lehet...

Paracetamolt meddig lehet szedni? Energiaitallal együtt mennyire káros?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat vagyok beteg a télen.

Hétfőn vettem egy 20 darabos Rubophent, mert akkor kezdődött egy vírus.

Azóta napi 1-2 tablettát szedek, ha már hőemelkedésem van és fáj a fejem. Egyetemen is ezzel bírom ki.

Az energiaital eléggé rontja a fogaimat, de mit csináljak? Holnap is veszek be, ekkor 2 óráig elfogadhatóan vagyok, különben félre is beszéltem egyik nap a láztól.

A szüleim nem engednek hiányozni, úgyhogy több lehetőségem nincs.

A heten még szedem, ha rosszul vagyok. Deva kettő gondolom nem kedvez a májamnak.


2017. febr. 12. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
egy nap 2-nél többet ne igyál, mert nagyon károsítja a májat ha többet iszol és azt se egymás után, hanem mondjuk reggel és este. Egyébként ha több napig-1 hétig nagyon beteg vagy lázas, akkor miért nem mész el orvoshoz? A nátha sem tart eddig
2017. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mert a szüleim nem engedik, azért. Vagy azt hajtogatják, hogy szimulálok, vagy hogy megbolondultam és nincs semmi bajom.

Decemberben anyám behajtott 38,7 fokos lázzal és közben azt hajtogatta, hogy kicsinálom őket és tönkreteszem a karácsonyukat, sírva végig szenvedtem. Vannak módszereik...

2017. febr. 12. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
egyetemista vagy könyörgöm, elmúltál 18, anyukád visz órára is? fogd magad és menj el orvoshoz egyedül
2017. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz el, és fog adni antibitikumot. Azzal hamar meg fogsz gyógyulni, és nem kell ilyen sok Rubophent beszedned.
2017. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Önköltséges szakon vagyok és tőlük függök anyagilag, szóval azt csinálom, amit mondanak.
2017. febr. 12. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
És honnan tudják meg? ott állnak az egyetem kapuja elött? Nincs saját életed? Egyébként minden egyetemen van ingyenes orvos, menj el ahhoz akkor, pénzedbe se kerül és nem is kell mindenről beszámolni anyucinak emg apucinak
2017. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Reggel eltavarnak, szó szerint kirugdosnak az ágyból. Apa egész nap itthon van. Nálunk nincs orvos.

Ha korábban jönnék haza ordibálás és kikészítés lenne.

2017. febr. 13. 23:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azóta már meggyógyultál,de a későbbiekre nézve írom,hogy NE SZEDJÉL PARACETAMOL tartalmú gyógyszert,csak ritkán és rövid ideig,mert anyg mértékben károsítja a veséket. Ha ilyen van inkább Algoflexet vegyél be!
2017. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!